iPhone SE+, czyli marzenie wszystkich fanów mniejszych smartfonów

Tomek Czech   26 września 2017

Coś czuję, że ten koncept przypadnie do gustu wielu zwolennikom mniejszych smartfonów. Co prawda Apple zrealizowało właśnie marzenie sporej grupy osób i już za niewiele ponad miesiąc wprowadzi na rynek “mały telefon z dużym wyświetlaczem”, czyli iPhone’a X, to jednak taka konstrukcja jest wciąż za duża dla wielu fanów Apple, którzy od lat przekonują, że smartfon w idealnym rozmiarze to iPhone 5/5s/SE. Gdyby jeszcze posiadał ekran edge-to-edge

berrolia

Wizualizację takiego właśnie iPhone’a, nazwanego “iPhone SE Plus”, stworzył serwis CURVED.

Telefon jest rozmiaru swojego poprzednika, iPhone’a SE, ale cały jego przedni panel wypełnia wyświetlacz OLED o przekątnej 4,7″. W jego górnej części znajduje się wycięcie na zastosowany w iPhonie X system kamer i czujników TrueDepth, ale jest on ukryty, bo po obu jego stronach znajduje się zawsze świecący na czarno pasek statusu.

Z tyłu znajduje się podwójna kamera z zoomem optycznym, która nie wystaje z obudowy.

Obudowa jest dalej aluminiowa, przez co telefon jest lżejszy niż byłby w szklanej obudowie, nie posiada jednak z tego powodu możliwości ładowania indukcyjnego.

Stworzenie takiego telefonu najprawdopodobniej nie byłoby jednak możliwe – wszystko wskazuje na to, że, przynajmniej w najbliższym czasie, Apple nie udałoby się zmieścić takich komponentów jak system TreuDepth czy podwójna tylna kamera w obudowie mniejszej niż obudowa iPhone’a X, który jest jedynie nieznacznie większy niż modele 4,7″ (iPhone 6/6S/7/8).

iPhone SE Plus 

Może Cię zainteresować:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Curved

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: