Czekasz na iPhone’a X? Możesz poczekać nawet do stycznia 2018 

Tomek Czech   25 września 2017

Digitimes podaje dzisiaj, że Apple poprosiło producentów komponentów do iPhone’a X o zwolnienie dostaw – ograniczenie się do dostarczenia zaledwie 40% zamówionych przez Apple części. Resztę mają dostarczyć w późniejszym okresie.

Jak wskazują źródła Digitimes, podobną strategię Apple zastosowało w ubiegłym roku – producenci komponentów zostali poproszeni o dostarczenie w pierwszym terminie 60% zamówionych wcześniej części do iPhone’a 7. Pozostałą część dostarczyli miesiąc lub dwa później.

berrolia

To m.in. dlatego niektóre modele zeszłorocznego iPhone’a było trudno dostać we wrześniu i październiku, dostępność poprawiła się dopiero w listopadzie-grudniu.

Podobnie może być w tym roku – w pierwszym okresie po premierze 3 listopada dostępność iPhone’a X będzie pewnie bardzo ograniczona i trudno się spodziewać, żeby poprawiła się przed końcem roku, na który przypada świąteczny okres zakupowy. Sytuacja powinna się unormować na początku 2018 r.

Informatorzy Digitimes twierdzą, że Apple będzie obserwowało jak sprzedaje się iPhone’a 8/Plus i jak wysoka będzie przedsprzedaż iPhone’a X i dopiero wtedy ostatecznie zaplanuje terminarz produkcji swojego najnowszego flagowca.

W oczekiwaniu na iPhona’a X testujemy iPhone’a 8 Plus. Zobacz:

Zobacz porównanie: iPhone 8 vs. iPhone 8 Plus vs. iPhone X

Dlaczego kupię iPhone’a X?

Więcej o iPhonie X:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: