Problem z działaniem ekranu iPhone’a X przy nagłym spadku temperatury – Apple potwierdza, pracuje nad rozwiązaniem

Tomek Czech   10 listopada 2017

Apple musi zacząć testować prototypy nowych iPhone’ów poza słoneczną Kalifornią. Najchłodniejszy miesiąc w Cupertino to styczeń, ze średnią temperaturą 10 stopni Celsjusza. Pewnie dlatego firmie po raz kolejny raz nie udało się wychwycić problemu, który dotyka iPhone’a w niższych temperaturach.

berrolia

Po premierze iPhone’a X pojawiło się kilka głosów, że oledowy ekran przestaje działać poprawnie, gdy temperatura spada w okolice 0 °C, ale niekoniecznie poniżej zera (według Apple, dopuszczalny zakres temperatur dla iPhone’a to 0 °C – 35 °C). Część użytkowników, których dotknął ten problem twierdzi, że wszytko wraca do normy po zablokowaniu i ponownym odblokowaniu telefonu.

W oświadczeniu wysłanym do The Loop, Apple potwierdziło istnienie problemu – ich zdaniem, ekran może stać się chwilowo nieresponsywny przy nagłym obniżeniu temperatury (np. wyjście z domu na chłód). Po kilku sekundach wszystko powinno wrócić do normy. Firma zapowiedziała, że problem rozwiąże jedna z najbliższych aktualizacji iOS (być może iOS 11.2).

To nie pierwszy raz, kiedy iPhone ma problemy z zimnem. Temat samoistnego wyłączania się iPhone’ów na chłodzie przewija się już od kilku lat, problem nasilił się po premierze iPhone’a 6s. W listopadzie ubiegłego roku Apple przyznało, że problem istnieje (ale dotyczy jedynie ograniczonej ilości egzemplarzy tego modelu) i uruchomiło program bezpłatnej wymiany baterii.

Potem firma przyznała, że problem dotyczy nie tylko iPhone’a 6s, ale również modelu 6. Zdaniem Apple, iPhone’y wyłączały się, by chronić elektronikę przed zbyt niskim napięciem. Żeby dokładnie poznać przyczynę problemu, firma z Cupertino przygotowała aktualizację iOS, która zawierała narzędzie diagnostyczne mające gromadzić dodatkowe dane o pracy baterii i całego urządzenia. Dzięki niemu Apple przygotowało kolejną wersję iOS (10.2.1), która według nich naprawiła błąd.

Dajcie znać, czy dalej spotykacie się z problemem wyłączania się iPhone’a na chłodzie. I czy zauważyliście problem z nieresponsywnym wyświetlaczem iPhone’a X przy nagłym spadku temperatury.

Źródło: The Loop

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: