Raport: nowy iPhone w 2018 z metalową obudową w wielu kolorach; większy model OLED w rozmiarze 6,2″ – 6,3″

Tomek Czech   7 grudnia 2017

W swoim najnowszym raporcie Nikkei podaje, że w 2018 r. Apple zamierza wprowadzić na rynek iPhone’a z ekranem LCD 6,1″, który posiadałby tył obudowy wykonany z aluminium, nie ze szkła, jak wszystkie tegoroczne modele. Byłby też dostępny w większej ilości opcji kolorystycznych, jak iPhone 7/Plus.

berrolia

Wprowadzenie na rynek iPhone’a z wyświetlaczem edge-to-edge LCD o rozmiarze 6,1-cala przewidywał już wcześniej analityk Ming-Chi Kuo, ale nie wspominał nic o metalowej obudowie. Powrót do aluminium oznaczałby najprawdopodobniej, że telefon nie posiadałby wsparcia dla ładowania indukcyjnego. Według Kuo, będzie to tzw. “tańszy model”.

Informatorzy Nikkei twierdzą też, że obok tego modelu, w przyszłym roku pojawią się dwa modele z ekranami OLED: w rozmiarze 5,8″ (jak iPhone X) oraz r 6,2″ – 6,3″ (model “Plus”). Ming-Chi Kuo spodziewa się z kolei, że większy model będzie miał ekran o przekątnej 6,5″.

Więcej o iPhone’ach z 2018 r.:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Nikkei

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: