To może być smartfon z największym ekranem na rynku – kolejne doniesienia o iPhonie (X Plus) z ekranem 6,5″

Tomek Czech   4 stycznia 2018

Według informacji koreańskiego serwisu Electronic News, LG zostanie drugim obok Samsunga dostawcą paneli OLED do nowych iPhone’ów. Informatorzy twierdzą, że LG dostarczy wyświetlacze o przekątnej 6,5-cala, co potwierdzałoby wcześniejsze doniesienia świetnie zorientowanego analityka Ming-Chi Kuo, że Apple zamierza wprowadzić na rynek bezramkowego iPhone’a z wyświetlaczem o takiej wielkości (według jeszcze innego raportu, będzie to dokładnie 6,46″).

berrolia

iPhone z ekranem 6,46″ – 6,5″ byłby nie tylko największym iPhonem w historii, ale mógłby też być smartfonem z największym wyświetlaczem na rynku (jeśli konkurencja nie wprowadziłaby do tego czasu większych modeli). Dla przykładu, Galaxy S8+ ma ekran 6,2″, Note 8 – 6,3″, a Xiaomi Mi Max 2 – 6,44″ (według ostatnich plotek, Xiaomi Mi Max 3 będzie miał wyświetlacz o przekątnej aż 7 cali).

Zobacz też: Czy iPhone X Plus 6,5″ będzie miał baterię powyżej 4000 mAh?

Obecnie kontrakt Apple z LG przewiduje dostawę 15-16 mln wyświetlaczy w drugiej połowie 2018 r. (czyli wtedy, kiedy zwykle debiutują nowe modele iPhone’a), ale ilość ta może zostać zwiększona.

Według Electronic News, Samsung dostarczy ekrany OLED o przekątnej 5,8″ lub 6″ dla mniejszego z dwóch nowych bezramkowców – zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest, że będzie to wyświetlacz 5,8″, czyli taki, jak w iPhonie X.

Przypomnę, że Ming-Chi Kuo przewiduje też, że oprócz tych dwóch modeli pojawi się jeszcze trzeci – z ekranem LCD 6,1″.

Jak będą się nazywały tegoroczne iPhone’y? Weź udział w naszej ankiecie.

Więcej o nowych iPhone’ach w 2018 r.:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Electronic News

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: