Apple może wymienić iPhone’a 6 Plus na 6s Plus

Tomek Czech   22 stycznia 2018

MacRumors dotarło do wewnętrznego dokumentu rozesłanego przez Apple do swoich autoryzowanych serwisów, w którym jest mowa o tym, że jeśli iPhone 6 Plus ze względu na uszkodzenie kwalifikuje się do wymiany na nowy egzemplarz, aż do końca marca może być wymieniony na nowego… iPhone’a 6s Plus.

berrolia

Wiemy, że Apple ma problem z dostępnością baterii dla modelu 6 Plus, dlatego użytkownicy chcący wymienić akumulator (również w ramach akcji tańszej wymiany za 129 zł) muszą czekać na to co najmniej do przełomu marca i kwietnia.

Oczywiście jeśli iPhone 6 Plus działa nieprawidłowo tylko z powodu zużytej/wadliwej baterii, to autoryzowane serwisy nie wymienią od razu całego urządzenia. Ale jeśli niezbędna jest wymiana całego iPhone’a, jest obecnie duża szansa, że właściciele uszkodzonych 6 Plus otrzymają w zamian nowego iPhone’a 6s Plus.

Wynika to stąd, że Apple zakończyło już produkcję iPhone’ów 6 Plus. Firma na pewno wznowi produkcję baterii do tego modelu, ale nie jest pewne, czy w ogóle zacznie ponownie produkować całe telefony.

Jeśli złe funkcjonowanie iPhone’a nie jest winą użytkownika (tylko np. stwierdzi się wadę fabryczną), Apple w niektórych sytuacjach wymienia urządzenia na nowe, jeśli niesprawny sprzęt jest jeszcze na gwarancji (okres gwarancji liczy się od momentu pierwszego uruchomienia telefonu, więc z pewnością w rękach użytkowników jest jeszcze sporo iPhone’ów 6 Plus na gwarancji).

Apple i autoryzowane serwisy oferują też pogwarancyjną, odpłatną wymianę iPhone’ów. W przypadku iPhone’a 6 Plus koszt takiej wymiany w Polsce to 1619 – 1749 zł (w zależności od serwisu). Nie wiemy, czy polskie autoryzowane serwisy wymieniają obecnie modele 6 Plus na 6s Plus (nikt nie może potwierdzić takich informacji oficjalnie).

Dajcie znać, jeśli spotkaliście się z takim przypadkiem.

Więcej na ten temat:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: