Tylko jedna wymiana baterii w cenie 129 zł bez względu na jej stan

Tomek Czech   8 stycznia 2018

Wiemy już, że w ramach akcji tańszej wymiany baterii w iPhonie, na życzenie użytkownika akumulatory wymieniane są w kwalifikujących się modelach bez względu na stan baterii – do takich informacji jako pierwsza dotarła francuska strona iGeneration, takie zasady (nieoficjalnie) przyjęły też polskie autoryzowane serwisy Apple.

berrolia

Oznacza to, że jeżeli użytkownik iPhone’a poprosi o wymianę w niższej cenie (w Polsce jest to 129 zł), zostanie ona wykonana, nawet jeśli testy diagnostyczne nie wykażą, że bateria jest zużyta (czyli jej pojemność wynosi powyżej 80% pojemności oryginalnej).

Ale taka sytuacja może się zdarzyć tylko raz w przypadku jednego egzemplarza iPhone’a – użytkownik nie może zażądać kolejnej wymiany w tej cenie, jeśli testy wykażą, że stan baterii jest dobry.

Akumulator może zostać wtedy co prawda wymieniony, ale w standardowej cenie (w Polsce jest to 350 – 400 zł).

Takie informacje znalazły się dzisiaj na zaktualizowanej stronie Apple dotyczącej cennika naprawy iPhone’a. Firma napisała co prawda, że ilość wymian w niższej “może być” ograniczona do jednej, ale należy się spodziewać, że będzie to dokładnie jedna wymiana – ten dopisek został dodany prawdopodobnie po to, żeby nie dopuścić do sytuacji, w których użytkownicy prewencyjnie wymieniają baterię dwa lub więcej razy w ciągu roku (akcja tańszej wymiany będzie trwała do końca grudnia 2018 r.).

Na polskich stronach Apple nie ma podstrony z oficjalnym cennikiem napraw iPhone’a, bo nie u nas Apple Store, ale autoryzowane serwisy Apple będą zapewne stosowały dokładnie taką samą politykę.

iPhone’y, które są objęte akcją tańszej wymiany baterii to:

  • iPhone 6/6 Plus
  • iPhone 6s/6s Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 7/7 Plus

Więcej informacji na ten temat:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple, za MacRumors

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: