Apple udostępnia iOS 11.2.2 z dodatkowymi zabezpieczeniami przed atakiem Spectre

Tomek Czech   9 stycznia 2018

Apple udostępniło wszystkim użytkownikom aktualizację iOS 11.2.2 zawierającą ulepszenia zabezpieczeń systemu, które zmniejszają ewentualne zagrożenie atakiem z wykorzystaniem luki bezpieczeństwa Spectre. Dodatkowe zabezpieczenia zostały dodane do Safari i WebKit.

Firma zaleca instalację najnowszej wersji iOS na wszystkich naszych urządzeniach.

berrolia

Spectre i Meltdown to dwie potężne luki bezpieczeństwa, które dotyczą właściwie wszystkich współczesnych procesorów, a w związku z tym wszystkich komputerów, urządzeń mobilnych i systemów operacyjnych. Apple przyznało kilka dni temu, że zagrożenie dotyczy również Maków oraz urządzeń iOS.

Żeby zmniejszyć ewentualne zagrożenie ze strony Meltdown, Apple dodało już odpowiednie zabezpieczenia do iOS 11.2, macOS 10.13.2 i tvOS 11.2, które zostały udostępnione na początku grudnia.

Wczoraj firma z Cupertino udostępniła również dodatek do aktualizacji macOS 10.13.2 z zabezpieczeniami minimalizującymi zagrożenie ze strony Spectre (jak w przypadku iOS, dodatkowe zabezpieczenia zostały dodane do Safari i WebKit).

W zeszłym tygodniu Apple oświadczyło, że obecnie nie ma żadnych znanych zagrożeń, których w związku z tymi lukami bezpieczeństwa mogliby obawiać się użytkownicy sprzętu z nadgryzionym jabłkiem.

Firma twierdzi też, że zabezpieczenia zastosowane w iOS i macOS nie powodują zauważalnego spadku szybkości urządzeń.

Więcej o Spectre i Meltdown przeczytasz tutaj.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: