Raport: Apple ma większe przychody ze sprzedaży smarfonów niż cała konkurencja razem wzięta

Tomek Czech   15 lutego 2018

Z najnowszego raportu Strategy Analytics wynika, że w ostatnim kwartale ubiegłego roku Apple zgarnęło ponad połowę (51%) przychodów całego globalnego rynku smartfonów. Jest to najlepszy wynik w historii.

berrolia

Przychody ze sprzedaży iPhone’ów wyniosły w czwartym kwartale 2017 r. aż 64,1 mld dolarów. Drugi na liście największych sprzedawców był Samsung z przychodami 18,9 mld dol. (15,7%), a trzecie Huawei, którego przychody wyniosły 8,4 mld dol. (7%).

Według Neila Mawstona ze Strategy Analytics, do uzyskania przez Apple rekordowego przychodu przyczyniła się w największym stopniu “solidna” sprzedaż iPhone’a X, który kosztuje aż 1000 dol. Dzięki temu modelowi średnia cena sprzedanego w tym okresie iPhone’a wzrosła aż o 100 dolarów w porównaniu z poprzednim rokiem.

Mawston zwraca uwagę, że Apple wygenerowało ponad trzy razy większe przychody niż Samsung i siedem razy większe niż Huawei.

W oststnim kwartle 2017 r. zsumowane przychody wszystkich firm na rynku smartfonów wyniosły 120 mld dol. – najwięcej w historii (o 8% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku).

Średnia cena smartfona w 2017 r. wzrosła o 18% i wyniosła 300 dol.

Mimo, że średnia cena iPhone’a była ponad trzy razy wyższa niż średnia cena smartfona Samsunga (796 dol. vs. 254 dol.), firmie z Cupertino udało się sprzedać więcej telefonów niż jej południowokoreańskiemu rywalowi (77,3 mln vs. 77,4 mln). W kategoriach rynkowych to prawdziwy nokaut.

“iPhone to niewiarygodnie sprawna maszynka do robienia pieniędzy” – podsumował Mawston.

KONKURS: Wygraj ładowarkę bezprzewodową mophie

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Strategy Analytics

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: