Nowe iPady już w marcu? Wszystko na to wskazuje

Marcin Chrobak   21 lutego 2018

Do tej pory pojawiłały się jedynie plotki o nowych iPadach. Dokumenty uzyskane przez portal Consomac od Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej zdają się potwierdzać, że mogą zostać one zaprezentowane już w marcu.

Nie jeden, a najprawdopodobniej aż dwa modele jednocześnie.

berrolia

Nowe (tanie) iPady

Euroazjatycka Unia Gospodarcza (EAEU) reguluje sprzedaż urządzeń elektronicznych na terenie Rosji, Białorusi, Armenii, Kazachstanu i Kirgistanu. Instytucja właśnie wydała pozwolenie Apple na reklamowanie nowych produktów w tych krajach.

Dokumenty zawierają dwa nowe, nieznane nam jeszcze, modele – A1893 oraz A1954. Ich opis wskazuje na tablety Apple pracujące pod kontrolą systemu iOS 11.

Najprawdopodobniej jednak nie są to nowe iPady Pro, a ich tańsze odpowiedniki – iPady (2017). Poprzednie plotki na temat iPadów Pro wskazywały na to, że pojawią się one na rynku w drugiej połowie 2018 roku.

Apple nigdy nie zgłasza swoich urządzeń do odpowiednich instytucji z takim wyprzedzeniem (głównie po to żeby zapobiec tego typu informacjom), a jeżeli już to robi to wiadome jest, że napewno pojawią się nowe produkty.

Ze zgromadzonych przez portal Consomac informacji wynika, że urządzenia zgłoszone przez Apple do EAEU zazwyczaj pojawiają się na rynku około 2 miesięcy po otrzymaniu zgody i odpowiedniej dokumentacji – taka sytuacja miała już miejsce w przypadku nowych Macbooków oraz słuchawek AirPods.

Najnowsze iPady będą odświeżonymi wersjami iPada z zeszłego roku. Możemy się więc spodziewać nowego procesora A10, być może więcej pamięci RAM, a może nawet większego ekranu?

iPad Pro jako wzmianka w iOS 11.3

Wszystko także wskazuje na to, że w tym roku będzie się sporo działo, jeżeli chodzi o iPady
Kolejną częścią tej układanki, tym razem odnośnie iPadów Pro, jest post na Twitterze od programisty Felipe Espósito. W zeszłym miesiącu znalazł on w kodzie źródłowym iOS 11.3 beta wzmianki o urządzeniu nazwanym “iPad_Modern”.

Z poprzednich plotek na temat nowych iPadów wiemy już, że wyglądem i funkcjonalnością będą zbliżone do iPhone’a X. Wąskie ramki, brak przycisku Home, Face ID zamiast Touch ID, nowym procesorem graficznym i możliwością obsługi Apple Pencil nowej generacji.

Czekacie na nowe, tanie iPady? A może chcecie iPada Pro z Face ID?

Źródło: Consomac, 9to5Mac

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: