Test: Galaxy S9 z prawie dwa razy mniej wydajnym procesorem niż iPhone X

Tomek Czech   22 lutego 2018

Samsung Galaxy S9, którego premiera już w najbliższą niedzielę, będzie wyposażony w nowe procesory Exynos 9810 oraz Snapdragon 845 (w zależności od regionu). Youtuber Danny Winget miał okazję przetestować ten drugi w siedzibie jego producenta – Qualcomm. Chip jest co prawda zacznie szybszy od poprzedniej wersji 835, ale wciąż znacznie mniej wydajny na jednym rdzeniu niż użyty w iPhonie X procesor A11 Bionic.

berrolia

Snapdragon 845 vs. A11 Bionic – test Geekbench 

 

Snapdragon 845
(Galaxy S9)

A11 Bionic
(iPhone X)

single-core

2457

4204

multi-core

8430

10113

Różnica w teście multi-core pomiędzy dwoma chipami jest mniejsza niż w teście single-core głównie dlatego, że Snapdragon 845 to procesor ośmiordzeniowy, natomaist A11 Bionic – sześcio.

Wynik single-core jest o tyle ważny, że większość aplikacji najczęściej wykorzystuje tylko jeden rdzeń (choć teoretycznie może wykorzystywać więcej).

Exynos 9810

Drugi z chipów, które pojawią się w Galaxy S9 – Exynos 9810 (telefony z tym procesorem trafią m.in. na rynek polski) będzie najprawdopodobniej znacznie szybszy niż Snapdragon 845. Nie ma co prawda jeszcze oficjalnych informacji na temat jego wydajności, ale w bazie Geekbench już dwukrotnie znaleziono wyniki, które przypisywane są właśnie temu układowi: w teście single-core uzyskuje on rezultat około 3700 pkt., a multi-core – 9000 pkt.

Jest to rezultat o wiele lepszy od procesora Qualcomma, ale wciąż mniej wydajny na jednym rdzeniu niż zeszłoroczny chip stworzony przez Apple.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Danny Winget

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: