Nowe AirPods z funkcją ‘Hey Siri’ już w tym roku, a wodoodporna wersja w 2019

Marcin Chrobak   22 lutego 2018

Według raportu Marka Gurmana z Bloomberg Apple pracuje nad dwoma nowymi wersjami słuchawek AirPods z nowym bezprzewodowym chipem oraz obsługą ‘Hey Siri’. Odświeżony model AirPodsów pojawić się może już w tym roku, a kolejny, wodoodporny – w 2019.

berrolia

Do tej pory nie było wiadomo jak często Apple będzie aktualizować swoje bezprzewodowe słuchawki. Podczas jesiennej konferencji w zeszłym roku – na której swoją premierę miały nowe modele iPhone’ów – zapowiedziano ładowarkę bezprzewodową AirPower oraz nowe pudełko do słuchawek AirPods, które ma umożliwiać ładowanie bezprzewodowe.

Żaden z tych produktów nie pojawił się jeszcze na rynku, ale według Apple AirPodsy z pudełkiem do bezprzewodowego ładowania będą dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku – czyli jeszcze przed prawdopodobną premierą nowej wersji samych słuchawek.
Nie wiemy czy ta informacja oznacza, że dostępne będą jednocześnie dwa różne modele AirPods.

Nowe AirPods w tym roku

AirPodsy dostępne dzisiaj korzystają z bezprzewodowego chipu W1, który ułatwia komunikację i synchronizację dźwięku z urządzeniem przez protokół Bluetooth.
Nowa wersja planowana na ten rok (wewnętrzna nazwa modelu B288) prawdopodobnie będzie korzystać z chipa W2, który zasila najnowszego Apple Watcha.

Komunikacja z Siri będzie się odbywać na zasadzie głosowych komend ‘Hey Siri’, a nie tak jak ma to miejsce aktualnie czyli poprzez gest podwójnego tapnięcia w słuchawkę.
Odświeżone AirPodsy być może pojawią się już w tym roku.

Wodoodporne AirPods w 2019?

Oprócz nich Apple pracuje nad jeszcze jednym modelem AirPods, który według Gurmana powinny pojawić się na rynku w 2019 rok. Na jego temat wiemy jedynie, że najprawdopodobniej ma on być wodoodporny.
Wodoodporność ma pozwalać na korzystanie z AirPods podczas np. opadów deszczu, ale nie będą one przystosowane do długotrwałego przebywania w wodzie jak Apple Watch, który jest wodoszczelny.

Aktualny model AirPods jest już w pewnym stopniu wodoodporny – jak wskazują testy przeprowadzone przez użytkownika EverythingApplePro na YouTube:

Bloomberg w zeszłym roku pisał też, że AirPodsy projektowane są przez ten sam wewnętrzny zespół Apple, który zajmuje się HomePodem.

Po roku wciąż niedoścignione

AirPodsy, które swoją premierę miały w grudniu 2016 roku okazały się hitem w Stanach (i nie tylko). Przez pierwsze miesiące obecności na rynku ich dostępność była mocno ograniczona na całym świecie.

Bezprzewodowe słuchawki od firmy z Cupertino jako jedyne na rynku (nawet po ponad roku od premiery) wciąż są jedynym całkowicie bezprzewodowym modelem, który ‘po prostu działa’. W przeciwieństwie do słuchawek innych producentów w AirPodsach nie występują problemy z synchronizacją kanałów audio bądź też rozłączaniem się z urządzeniami nadającymi sygnał.

Źródło: Bloomberg

Przeczytaj nasze poprzednie artykuły na temat AirPodsów:

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: