SzopPrecz – precz z zakupami w niedzielę! Aplikacja na iPhone’a podpowie nam, w które niedziele nie będziemy biegać po sklepach

Tomek Czech   22 lutego 2018

Już 11 marca, w niedzielę, Polki i Polacy będą mogli swobodnie, bez wyrzutów sumienia wyjść na spacer, pobiegać, pojeździć na rowerze, iść na siłownię czy na basen, do kawiarni, do kina, teatru, zjeść obiad ze znajomymi, spotkać się z rodziną, czy zobaczyć ciekawą wystawę. Albo po prostu poleniuchować w domu. Dlaczego bez wyrzutów sumienia? Bo nie będą musieli biegać w pocie czoła po galeriach handlowych, pchać wypełnionych po brzegi ciężkich wózków, stać w kolejkach denerwując się, że ta obok “idzie szybciej”, kupować pralek, lodówek, kanap, płytek łazienkowych czy listew podłogowych, tak bardzo (nie)potrzebnych im akurat tego dnia.

A nie będą musieli, bo nie będą mogli. Zamknięte. Closed. Zavřeno.

Ustawowo!

Zakupowicze, tego dnia macie wolne! Relaks!

berrolia

Ale nie tylko tego – od marca do grudnia w dwie niedziele każdego miesiąca (drugą i trzecią) będzie obowiązywać zakaz handlu. W 2019 r. sklepy będą zamknięte w trzy niedziele w miesiącu (drugą trzecią i czwartą).

SzopPrecz

Żebyśmy przed każdym weekendem nie musieli się zastanawiać, czy w niedzielę biegamy po sklepach czy po lasach, kinach lub kawiarniach, możemy pobrać bezpłatną aplikację SzopPrecz, stworzoną przez Aleksandra Zubalę. Program robi tylko jedną rzecz, ale robi ją dobrze: mówi, czy danego dnia zrobimy zakupy (nie tylko w niedzielę, bo uwzględnia też święta).

Aplikacja pokaże, kiedy wypada następna niedziela z zakazem handlu (oraz wszystkie pozostałe w 2018 r.), a my możemy ustawić sobie przypomnienie o tym fakcie. Możemy też ustawić powiadomienie o każdej takiej niedzieli w tym roku.

Już wkrótce w SzopPrecz pojawią się takie nowości:
– watchOS extension: sprawdź dostępność sklepów na swoim zegarku!
– Today extension: mały, ale zgrabny widget w Twoim widoku Today – dzięki niemu sprawdzisz dostępność sklepów jeszcze szybciej!

Aplikację można pobrać za darmo z App Store.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Inteligentne gniazdko Eve Energy z HomeKit w najniższej cenie w Polsce!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: