Mobile “Notch” Congress – cały świat kopiuje dizajn iPhone’a X

Tomek Czech   1 marca 2018

W Barcelonie trwa Mobile World Congress 2018. Partnerami naszego wyjazdu na targi są BinSoft– ceniony twórca oprogramowania na Maca i Windowsa (m.in. mpFirmaabcFaktury ) oraz KMP – niemiecka firma tworząca wysokiej klasy, innowacyjne akcesoria do sprzętu Apple, która niedawno weszła na polski rynek.

***

To, że producenci telefonów z Androidem zaczną kopiować słynnego notcha było wiadomo od samego początku, ale to, że poważni, globalni producenci będą przyznawać, że skopiowali wycięcie tylko dlatego, żeby ich telefon wyglądał jak iPhone X, nie było tak oczywiste. A to właśnie miał według Iana Cutressa z AnandTech powiedzieć dziennikarzom na pre-briefingu przedstawiciel Asusa. Chwilę później na oficjalnej prezentacji nowych telefonów z serii ZenFone, w kompromitującym ją stylu firma chwaliła się, że ich notch jest mniejszy niż w “iksie” – zapomniała tylko dodać, że swojego telefonu nie wyposażyła w system rozpoznawania twarzy 3D, który Apple upchało w między uszami iPhone’a X.

berrolia

W każdym razie na Mobile “Notch” Congress (jak barcelońskie targi nazwał hiszpański serwis Hipertextual) co chwilę natykałem się telefony z charakterystycznym wycięciem w ekranie. Oczywiście najczęściej były to raczej nieznane marki chińskie, ale smartfona z notchem, oprócz Asusa, pokazała też coraz bardziej rozpoznawalna, obecna też na polskim rynku, francuska firma Wiko.

Wiko View 2

Asus ZenFone 5

Leagoo S9/S9 Pro

Doogee V5

Ulefone T2 Pro

NOA T10

Charakterystyczne wycięcie w ekranie ma też co najmniej kilkanaście innych smartfonów prezentowanych na MWC, m.in. OTOT V5801, Ulefone Armor 5, iLa X, Hotwav Symbol X, Black View A30, Oukitel U18 czy Vernee M7.

Dziennikarzom serwisu Ynet udało się też na targach sfilmować prototyp LG G7 “Neo” z notchem.

Przeczytaj też: Od „WTF?!” do „WOW”, czyli dlaczego Apple nie przestraszyło się „notcha”

MWC 2018: iPhone, Samsung i długo, długo nic

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: