Intel wprowadza procesor Core i9

Marcin Chrobak   3 kwietnia 2018

Intel zaprezentował dzisiaj nowe modele 8. generacji swoich procesorów. Wśród z nich znajduje się ciekawy kandydat dla nowych MacBooków Pro, które na pewno pojawią się jeszcze w tym roku.

berrolia

Mobilny Intel Core i9

Procesory Intel Core i9 są najmocniejszymi chipami oferowanymi przez Intela dla domowych konsumentów i pojawiły się na rynku w odpowiedzi na procesory AMD Ryzen Threadripper, które oferują podobne osiągi do procesorów Intela za dużo niższą cenę. Niektórzy twierdzą, że ich nazwa to chwyt marketingowy – bo Intel musiał w jakiś sposób odpowiedzieć na zagrożenie ze strony AMD, ale pomimo tego są to bardzo szybkie jednostki centralne.

Intel Core i9-8950HK jest mobilną wersją i9. Posiada 6 rdzeni i 12 wątków, a jego bazowa prędkość to 2,9 GHz. Najszybszy układ dostępny aktualnie w MacBookach Pro 15″ (2017) to Intel Core i7-7920Q – ma on 4 rdzenie i 8 wątków.

Według Intela, nowy mobilny procesor i9 jest skierowany dla graczy oraz twórców wideo:

Nowe procesory 8 generacji intel Core i9, i7 oraz i7 dla laptopów bazowane są na platformie Coffee Lake i wykorzystują proces technologiczny 14nm++, który umożliwia im wzrost do 41% wydajności podczas grania oraz do 59% podczas edytowania wideo w rozdzielczości 4K – w porównaniu do poprzedniej generacji.

Premiera nowych MacBooków Pro, które mogą zostac wyposażone w procesor Intel Core i9, spodziewana jest jesienią.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Engadget

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: