Apple kradnie Google’owi szefa sztucznej inteligencji. Wielka szansa dla Siri na stanie się superinteligentnym asystentem głosowym

Tomek Czech   4 kwietnia 2018

The New York Times donosi, że Apple zatrudniło właśnie Johna Giannandrea, który do tej pory odpowiadał w Google za wszystkie projekty związane ze sztuczną inteligencją. W Cupertino będzie odpowiedzialny za całą strategię firmy związaną z A.I. (artificial intelligence) oraz uczeniem maszynowym. Będzie jednym z 16 dyrektorów podlegających bezpośrednio Timowi Cookowi.

berrolia

Według The New York Times, ten ruch to wielki sukces Apple – firma nie tylko zyskała jednego z największych specjalistów od sztucznej inteligencji na świecie, ale też odebrała go swojemu konkurentowi, który postrzegany jest jako jeden z liderów w tej dziedzinie.

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe to obecnie jedne z najważniejszych zagadnień dla wszystkich firm technologicznych, kluczowe z punktu widzenia ich przyszłości.

Pod przewodnictwem Giannandrei zespół AI z pewnością przyspieszy prace nad ulepszeniem Siri lub stworzeniem jej zupełnie nowej wersji (“Siri 2”). W powszechnej opinii Siri uważana jest za mniej zaawansowany asystent głosowy niż np. konkurencyjny Google Assistant.

John Giannandrea miał zajmować się w Google również projektem samosterujacego samochodu, więc jego zatrudnienie przez Apple może też oznaczać przyspieszenie prac nad systemami autonomicznej jazdy oraz Apple Car.

W liście do pracowników Tim Cook zapewnił, że Giannandrea podziela poglądy Apple na temat prywatności i ochrony danych użytkowników.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The New York Times

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: