Wyciekają oficjalne zdjęcia złotego iPhone’a X. Potwierdzają, że taki model się pojawi, czy dowodzą, że Apple z niego zrezygnowało?

Tomek Czech   14 kwietnia 2018

W dokumentach amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności znaleziono zdjęcia złotego iPhone’a X. Są to oficjalne zdjęcia dostarczone przez Apple komisji we wrześniu 2017 r., jeszcze przed premierą nowego flagowca. Potwierdzają, że Apple planowało wprowadzenie na rynek modelu w takim kolorze.

berrolia

Z dokumentów wynika, że zdjęcia zostały wykonane najpóźniej w lipcu – już wtedy Apple miało więc gotowy prototyp iPhone’a X w kolorze złotym. Dokumenty złożono we wrześniu, co może sugerować, że jeszcze wtedy, na kilka tygodni przed premierą, firma z Cupertino planowała wprowadzenie na rynek takiego modelu. Potwierdzało to wiele doniesień z tego okresu.

Plotki o pojawieniu się iPhone’a X w wersji złotej (najczęściej mówi się o kolorze “blush gold” – “rumiane złoto”) pojawiły się też w ostatnich tygodniach. To, czy taki model rzeczywiście pojawi się w sprzedaży zależy od tego, jaki był powód niewprowadzenia go na rynek w zeszłym roku.

Jeśli Apple po prostu przełożyło premierę złotego iPhone’a X na 2018, to możemy spodziewać się go albo jeszcze przed wakacjami, albo we wrześniu – wtedy byłby to już iPhone X drugiej generacji w kolorze złotym.

Ale jest też możliwe, że Apple zrezygnowało z takiego modelu, np. dlatego, że napotkało problemy przy jego produkcji.

Analityk Jun Zhanga już dawno prognozował, że Apple wprowadzi do sprzedaży iPhone’a 8 w kolorze (PRODUCT)RED, ale w tej wersji kolorystycznej nie będzie dostępny iPhone X. Jak wiemy, nie pomylił się. Według niego stało się tak ze względu na trudności w pomalowaniu na czerwony kolor metalowej ramy najnowszego flagowca Apple.

Być może ten sam problem pojawił się w przypadku złotego iPhone’a. Przekonamy się w najbliższych miesiącach.

iPhone SE w promocyjnych cenach już od 1149 zł.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: