Jaka firma technologiczna ma najbardziej pozytywny wpływ na społeczeństwo? Amazon i Google przed Apple w wynikach sondy

Marcin Chrobak   23 kwietnia 2018

Jak myślicie – jaka firma z branży technologicznej ma najbardziej pozytywny wpływ na otaczający nas świat? Nawet jako fani Apple nie jesteśmy pewni, czy postawilibyśmy producenta z Cupertino na pierwszym miejscu. Patrząc jednak na wyniki ankiety przeprowadzonej przez Recode i SurveyMonkey mam pewne zastrzeżenia. Amazon i Google przed Apple? Serio?

berrolia

Apple na trzecim miejscu

Ankieta była przeprowadzona 8-9 kwietnia pośród 2772 dorosłych Amerykanów. Pytanie było proste – “Która z największych firm technologicznych ma najbardziej pozytywny wpływ na życie społeczeństwa (w USA)?”.

Zdecydowanym zwycięzcą jest Amazon, który otrzymał 20% głosów. Tuż zanim plasuje się Google z 15% głosów. Apple zamyka pierwszą trójkę zdobywając 11%.

Co ciekawe – Facebook, firma, która aktualnie uczestniczy w gigantycznym skandalu dotyczącym bezpieczeństwa danych i prywatności użytkowników swojego serwisu… jest na miejscu czwartym – 10% głosów.

Pełna lista wyników prezentuje się tak:

20% ankietowanych nie opowiedziało się za żadną z firm technologicznych obecnych na liście odpowiedzi.

Dodatkowo, ankietowani pytani byli o to, którzy z prezesów tych firm mają największy wpływ na ich życie. Tutaj także bez niespodzianek – na pierwszym miejscu Jeff Bezos (CEO Amazon), zaraz za nim z 18% Sundar Pichai (z Google) oraz Mark Zuckerberg (Facebook) – 17%.

Tim Cook nie trafił do pierwszej trójki.

Co z tego wynika?

W skrócie? Niezbyt wiele. A dłuższa wersja? Ludzie w bardzo łatwy sposób dają się mamić technologicznym gigantom. Nie twierdzę, że Apple jest święte – jak każda inna firma chcą zarobić.

Różnica jest jedna – w jaki sposób chce zarobić.

Amazon? Opatentował specjalne opaski dla pracowników magazynów, które służyć mają do śledzenia ich pracy – oraz sprawdzania, czy aby na pewno pracują.

Google? Wprowadza nowy standard, który ma zastąpić SMS i być dostępny w każdym urządzeniu z Androidem – bez jakiegokolwiek szyfrowania danych.

Apple? Poza paroma (sporymi) wpadkami z bugami i przekazaniem danych iCloud chińskich użytkowników na chińskie serwery (bez czego zostaliby prawdopodobnie pozbawieni prawa sprzedaży na tym rynku), raczej nic się nie dzieje. No, może poza nowymi, drogimi zabawkami i marudzeniami klientów na klawiatury w Macbookach Pro.

Facebook? Powstrzymam się od komentarza.

Całą sprawę najlepiej chyba podsumowało 9To5Mac zdjęciem tytułowym swojego artykułu na ten temat:

Nie przegap: Otwieramy ThinkStore – wyjątkowy sklep z najlepszymi na rynku akcesoriami do sprzętu Apple

“Tydzień otwarcia” w ThinkStore – codziennie inny, rewelacyjny HIT DNIA i świetne promocje!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Recode
Grafika: Digiday

JAYS x-Seven Wireless: Idealne w podróży i do uprawiania sportu

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: