Nowy iPhone 6,1″ z bardziej odpornym i jaśniejszym wyświetlaczem LCD, ale bez 3D Touch – raport

Tomek Czech   27 kwietnia 2018

Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że najtańszy z trzech nowych iPhone’ów, których premiera spodziewana jest we wrześniu – model z 6,1-calowym wyświetlaczem LCD, będzie posiadał mocniejsze, bardziej odporne na uderzenia szklane pokrycie ekranu. Dzięki użyciu technologii CGS (Cover Glass Sensor), ekran ma być cieńszy i jaśniejszy.

berrolia

Zdaniem Kuo, zastosowanie tej technologii podniesie jednak cenę wyświetlacza o około 15%, dlatego Apple – żeby utrzymać niską ceną ekranu – nie zastosuje w modelu 6,1″ 3D Touch. Tym samym analityk potwierdza swoje wcześniejsze doniesienia o tym, że najtańszy z nowych iPhone’ów nie będzie wyposażony w technologię rozpoznawania siły nacisku na ekran.

iPhone LCD 6,1″ (2018)

Niedawno Ming-Chi Kuo donosił w swoim raporcie, że Apple może wprowadzić na rynek nie jeden, ale dwa modele nowego iPhone’a LCD 6,1″. Jeden z nich ma zostać wyposażony w dwa gniazda SIM i obsługiwać technologię DSDS (Dual SIM Dual Standb).

Drugi model LCD 6,1″ posiadałby tradycyjnie tylko jeden slot SIM.

iPhone LCD 6,1″ (2018) – cena

Według analityka, cena modelu z dual SIM będzie się wahała w granicach 650-750 dol. (w Polsce byłoby to około 3179 zł – 3679 zł).

Natomiast cena drugiego modelu może wynieść zaledwie 550 dol. (około 2729 zł) – byłby to zdecydowanie najtańszy z flagowych iPhone’ów w ostatnich latach.

Dlatego Kuo spodziewa się, że to właśnie ten model będzie najlepiej sprzedającym się nowym iPhonem w tym roku. Ma on mieć konstrukcję bezramkową z ekranem edge-to-edge, jak iPhone X, oraz być wyposażony w kamerę TrueDepth z systemem rozpoznawania twarzy (Face ID). Kosztowałby natomiast niewiele więcej niż połowę tego, co iPhone X.

Nie przegap: HIT DNIA: Powerbank iWalk Scorpion 8000 mAh z trzema wbudowanymi kablami (Lightning, micro USB, USB)

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Feng, za MacRumors
Grafika: Apple iDesigner

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: