Nowe iPhone’y mogą być sprzedawane z zasilaczem 18W i kablem USB-C – Lightning dla szybkiego ładowania

Tomek Czech   3 maja 2018

Na Weibo pojawiły się wczoraj informacje, że w tym roku Apple może dołączyć do wszystkich iPhone’ów nowy zasilacz o mocy 18W z gniazdem USB-C oraz kabel Lightning – USB-C. Pozwoliłoby to ładować iPhone’a znacznie szybciej niż przy użyciu 5-watowej ładowarki, która obecnie znajduje się w pudełku z każdym smartfonem z Cupertino.

berrolia

Ładowarka ta dostarcza maksymalnie 5 W mocy (5V*1A). Dla szybszego ładowania możemy użyć np. 12-watowej ładowarki od iPada lub ładowarek innych firm, które najczęściej również zapewniają maksymalną moc 12 W (5V*2,4A).

Najnowsze iPhone’y – 8, 8 Plus i X – posiadają wsparcie dla szybkiego ładowania USB-C Power Delivery, ale potrzebujemy do tego odpowiedniej ładowarki, wspierającej tę technologię – np. Innergie PowerJoy 30C lub zasilacza od MacBooka (12″ lub Pro). Jeśli nie posiadamy MacBooka, szybkie ładowanie iPhone’a wiąże się z dodatkowym wydatkiem.

Dodanie przez Apple szybszej ładowarki oraz kabla Lightning – USB-C do każdego iPhone’a z pewnością zostałoby ciepło przyjęte przez użytkowników. Również przyszłych posiadaczy nowych iPadaów, bo jest całkiem prawdopodobne, że nowy zasilacz oraz kabel USB-C znalazłby się również w pudełkach z iPadami Pro, które mają mieć premierę tej jesieni (oraz oczywiście z wszystkimi przyszłymi modelami).

Z informacji podanych na Weibo wynika, że nowy zasilacz miałby odmieniony, owalny kształt.

Nie przegap: Najlepsze ładowarki bezprzewodowe do iPhone’a w promocyjnych cenach

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Weibo, za MacRumors

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: