18-22 czerwca. Wtedy w Polsce ma zadebiutować Apple Pay (raport)

Tomek Czech   18 maja 2018

Według serwisu Cashless, premiera Apple Pay odbędzie się w tygodniu rozpoczynającym się 18 czerwca. Jako że trudno spodziewać się startu usługi w weekend, powinna ona trafić do naszego kraju pomiędzy 18 a 22 czerwca.

Warto zaznaczyć, że 22 czerwca często pojawiał się w ostatnich nieoficjalnych doniesieniach i spekulacjach na temat daty premiery Apple Pay w Polsce.

berrolia

Jacek Uryniuk, redaktor naczelny Cashless, w taki sposób pisze o starcie płatności mobilnych od Apple nad Wisłą:

Moje źródła twierdzą, że został on zaplanowany na trzeci, pełny tydzień czerwca. Część źródeł artykułuje ten termin jako datę oscylującą wokół 22 czerwca, a część mówi, że stać się to ma w tygodniu zaczynającym się w poniedziałek 18 czerwca.

Uryniuk zaznacza, że są bardzo niewielkie szanse, że premiera Apple Pay w Polsce zostanie przesunięta:

Warto też dodać, że, jak twierdzą moje źródła, wciąż jest niewielkie ryzyko, że debiut Apple Pay jeszcze się przesunie. Ryzyko takie jest jednak oceniane na mniej niż 5 proc. Z tego co wiem, ostatnie testy wypadły bardzo dobrze i od strony technologicznej przeszkód już nie ma. Są jeszcze formalne, ale też niezwiązane z wysokością stawek prowizyjnych, jakie banki z Polski będą musiały odprowadzać z tytułu transakcji wykonywanych przez klientów przy wykorzystaniu Apple Pay, a raczej z dopięciem dokumentacji na czas.

Apple Pay ma zostać udostępnione od razu klientom kilku zainteresowanych tym banków, jednak nie wszystkie z nich mogą być gotowe na wdrożenie usługi już w czerwcu.

Wśród banków, które jako pierwsze zaoferują Apple Pay w Polsce wymienia się między innymi BZ WBK, mBank, Getin i Alior. Cashless pisze, że usługa ma trafić też do klientów PKO BB, ale prawdopodobniej później niż w czerwcu.

KONKURS: Wygraj powerbank iWalk Scorpion 8000 X o wartości 250 zł

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Cashless

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: