Nowe Macbooki już na WWDC? Jest na to szansa

Marcin Chrobak   25 maja 2018

Część modeli MacBooków ma aktualnie w sklepie Apple opóźniony czas wysyłki. Na amerykańskiej stronie Apple widnieje informacja o tym, że będą one dostępne po 4 czerwca. To z kolei może sugerować, że MacBooki mogą zostać odświeżone podczas konferencji WWDC.

berrolia

Model o którym mowa to 12 calowy MacBook z procesorami Intel Core i7, dostępny w amerykańskim Apple Store online. Można je wciąż oczywiście zamówić, ale nie są dostępne do natychmiastowej wysyłki.

Dodatkowo, wysyłka MacBooków Pro (13″) z procesorem Intel Core i5 2.3GHz zakupionych przez Apple Store online jest możliwa dopiero od 4 czerwca.

Podobna sytuacja ma miejsce np. w Wielkiej Brytanii, gdzie wysyłka MacBooków 12″ możliwa jest dopiero pomiędzy 5 i 7 czerwca.

Jeżeli chodzi o polski Apple Store online to jedyne modele wykazujące opóźnienia to 13″ MacBook Pro z procesorem Core i5 2.3 GHz (bez TouchBara) oraz 15″ MacBook Pro w konfiguracji z Core i7 2.9 GHz.

Opóźnienia wysyłki w ich przypadku wynoszą 1-2 dni.

Inne konfiguracje i modele MacBooka, MacBooka Air i MacBooka Pro nie mają problemów z dostępnością.

Brak możliwości natychmiastowej wysyłki może (ale oczywiście nie musi) wskazywać na to, że Apple planuje odświeżyć linię swoich laptopów już podczas WWDC.

Jeżeli faktycznie będzie miało to miejsce to będzie to najpewniej jedynie aktualizacja podzespołów wewnątrz urządzeń – wątpliwa jest jakakolwiek zmiana ich wyglądu.

Były plotki o tym, że Apple planuje nowe MacBooki przed wakacjami.

Nowe MacBooki otrzymają procesory Coffee Lake od Intela. Niestety, nie możemy liczyć na nową generację zwaną Cannon Lake, która umożliwi MacBookom obsługę 32GB LPDDR4. Opóźnienia Intela spowodowały przesunięcie premiery linii tych procesorów na koniec tego roku. Mówi się też o początku 2019 roku.

Niezależnie od tego czy przewidywania aktualizacji MacBooków się sprawdzą to wstrzymajcie się jeżeli planujecie kupno nowego Maca – przynajmniej do WWDC!

Podczas konferencji będziemy publikować dla Was wszystkie najświeższe informacje więc koniecznie bądźcie z nami.

Czego możemy spodziewać się na WWDC?

 

NIE PRZEGAP: iWalk Watchman – wyjątkowy powerbank ze zintegrowaną ładowarką do Apple Watcha i wbudowanym kablem Lightnin!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Appleinsider

Wygraj iPhone’a XS lub Apple Watcha Series 4 oraz Teslę 3 na trzy miesiące!

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: