Apple daje darmowy miesiąc płatnego pakietu iCloud przy przejściu z pakietu 5 GB (aktualizacja)

Tomek Czech   25 maja 2018

Apple zaczęło właśnie oferować użytkownikom darmowy miesiąc płatnego pakietu iCloud przy zmianie z darmowego pakietu 5 GB. Jak donosi AppleInsider, taka informacja pojawia się, gdy użytkownik korzystający z darmowego planu próbuje wykonać backup w iCloud, ale nie posiada już wystarczającej ilości miejsca: wyskakuje wtedy pop-up zachęcający do przejścia na płatny pakiet 50 GB – tak było od dawna, z tą różnicą, że teraz pojawia się informacja o tym, że pierwszy miesiąc subskrypcji będzie darmowy.

berrolia

Po kliknięciu w przycisk “Get 50 GB Free For 1 Month” użytkownik zostaje przeniesiony do ustawień iCloud, gdzie może wybrać inny, jeszcze wyższy plan – 200 GB lub 2 TB – również z miesiącem gratis.

Na razie nie jest jasne, czy dotyczy to użytkowników Apple na całym świecie – w Polsce w ustawieniach iCloud nie ma informacji o darmowym miesiącu, ale wygląda na to, że pojawia się ona na razie tylko tym osobom, które ciągle korzystają z darmowego planu i próbują zrobić archiwizację w iCloud, ale nie ma ją już miejsca, a takiej osoby nie udało nam się “na szybko” znaleźć.

Dajcie więc znać, czy widzicie opcję darmowego miesiąca na swoich urządzeniach.

Aktualizacja: nasi Czytelnicy informują, że w Polsce nie ma (jeszcze?) opcji pierwszego darmowego miesiąca.

Ceny pakietów iCloud w Polsce są następujące:

  • 5 GB: darmowy
  • 50 GB: 3,99 zł
  • 200 GB: 11,99 zł
  • 2 TB: 39,99 zł

NIE PRZEGAP: iWalk Watchman – wyjątkowy powerbank ze zintegrowaną ładowarką do Apple Watcha i wbudowanym kablem Lightnin!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: AppleInsider

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: