Premiera bezramkowego iPhone’a SE 2 już 15 czerwca? Wraz z nim zadebiutuje AirPower?

Tomek Czech   1 czerwca 2018

Kolejny raz słyszymy o tym, że iPhone SE 2 będzie bezramkowcem z ekranem edge-to-edge z wycięciem w górnej części, podobnie jak iPhone X – na Twitterze pojawiło się kilka zdjęć, które rzekomo przedstawiają szkła ochronne na wyświetlacz nowej wersji SE. Pojawiła się też data rzekomej premiery nowego telefonu.

berrolia

iPhone SE 2 (2018) z ekranem edge-to-edge?

Pierwsze zdjęcie zamieścił Sonny Dickson, który w przeszłości już kilka razy publikował sprawdzone informacje o nowych produktach Apple jeszcze przed ich premierą (ale też kilka razy się mylił).

Zaraz potem inny znany leaker, Steve Hemmerstoffer, zamieścił kolejne zdjęcia szkieł ochronnych z notchem dla iPhone’a SE 2, stworzone przez jednego z producentów akcesoriów do smartfonów, którzy sprzedają swoje produkty w chińskim serwisie Alibaba.

Widoczny na zdjęciu notch jest mniejszy niż w przypadku iPhone’a X. Może tak rzeczywiście być, jeśli Apple nie umieści tam kamery TrueDepth z systemem rozpoznawania twarzy, a jedynie kamerę FaceTime, głośnik, czujnik oświetlenia zewnętrznego i zbliżeniowy.

Wtedy rodzi się jednak pytanie – jak będziemy odblokowywać iPhone’a, skoro nie ma w nim ani Face ID, ani Touch ID (bezramkowy dizajn oznacza usuniecie przycisku Home)? Czytnik inii papilarnych wbudowany w ekran raczej nie wchodzi w rachubę, bo Apple już dawno porzuciło prace nad takim rozwiązaniem i postawiło na lepsze ich zdaniem Face ID. Touch ID z tyłu urządzenia też jest raczej nieprawdopodobne, bo to niezwykle niepraktyczne rozwiązanie.

iPhone SE 2 (2018) – data premiery

Dzisiaj w sieci pojawiły się też informacje na temat daty premiery nowego iPhone’a SE. Wyciek ma pochodzić z zajmującej się reklamą outdoorową firmy JCDecaux, która tworzy materiały promocyjne nowego telefonu dla brytyjskiego operatora EE.

Z przecieku wynika, że nowa wersja SE z notchem ma być dostępna od 15 czerwca. Co więcej, promocyjna grafika sugeruje, że razem z nowym smafonem z Cupertino do sprzedaży wejdzie mata ładująca AirPower.

Prawdopodobnie więcej dowiemy się już w poniedziałek, podczas keynote otwierającego WWDC 2018 (start o 19:00 polskiego czasu).

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Grafika: Ben Geskin

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: