Raport: Apple wprowadzi na rynek nowy model Apple Watcha z większym ekranem edge-to-edge

Tomek Czech   1 czerwca 2018

Po raz pierwszy od pojawienia się na rynku w kwietniu 2015 r. Apple Watch może zmienić wygląd. Mark Gurman z Bloomberga pisze, że w Cupertino pracują nad nowym modelem, który ma mieć premierę jesienią.

Nowy Apple Watch (Series 4?) ma być tej samej wielkości co obecne modele, ale ma mieć nieco większy wyświetlacz – Apple chce to osiągnąć przez zmniejszenie grubości ramek wokół niego.

Podobne informacje podawał niedawno analityk Ming-Chi Kuo  – według niego, wyświetlacz w Apple Watchu 4 będzie około 15% większy niż w obecnych modelach.

Kuo twierdził też, że nowy smartwatch z Cupertino będzie wysposażony w większą baterię, która pozwoli na jeszcze dłuższe działanie na jednym ładowaniu oraz w dodatkowe sensory do monitorowania naszego zdrowia.

Co ważne, informatorzy Marka Gurmana donoszą, że paski do obecnych modeli mają być kompatybilne z nową wersją Apple Watcha.

Już w najbliższy poniedziałek Apple przedstawi nową wersję systemu operacyjnego swojego zegarka – watchOS 5.

Keynote otwierający WWDC 2018 rozpocznie się 4 czerwca o godzinie 19:00 polskiego czasu. Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia z tegorocznej konferencji dla deweloperów.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bloomberg
Grafika: Benjamin Geskin

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: