Apple Watch Series 4 będzie miał nowy dizajn, większy wyświetlacz i lepszą baterię; premiera jesienią – raport

Tomek Czech   28 marca 2018

Jesienią, oprócz nowych iPhone’ów, Apple co roku prezentuje nowe modele swojego zegarka. Właśnie pojawiły się pierwsze doniesienia na jego temat. Ich autorem jest nie kto inny niż Ming-Chi Kuo: z jego informacji wynika, że Apple Watch Series 4 będzie wyglądał inaczej od poprzedników, będzie miał większy wyświetlacz i lepszą baterię, która pozwoli na jeszcze dłuższe działanie na jednym ładowaniu.

Apple Watch Series 4 (2018) – nowości

Analityk nie zdradza dodatkowych szczegółów na temat nowego dizajnu zegarka. W przeszłości pojawiały się informacje o tym, że Apple badało możliwość zastosowania okrągłej koperty, ale zdecydowanie nie powinniśmy się spodziewać, że Jony Ive zdecyduje się na takie rozwiązanie.

Według Kuo, wyświetlacz w Apple Watchu 4 będzie około 15% większy niż w obecnych modelach (które mają ekrany o przekątnej 38 mm i 42 mm). Nie wiadomo, czy w związku z tym zwiększy się obudowa zegarka, czy zostanie ona taka sama, a zmniejszą się tylko ramki wokół wyświetlacza.

Nowy model Apple Watcha będzie miał też zdaniem informatorów większą baterię. Jeśli Apple nie uda się zmniejszyć innych komponentów wewnątrz zegarka, oznaczałoby to, że powiększy się rozmiar koperty.

Ming-Chi Kuo twierdzi też, że zegarek zostanie wyposażony w dodatkowe sensory do monitorowania naszego zdrowia.

Apple Watch Series 4 (2018) – premiera

Według analityka, premiera nowego Apple Watcha odbędzie się jesienią. Wszystkie dotychczasowe modele zostały zaprezentowane we wrześniu, więc możemy się spodziewać, że tak samo będzie w tym roku. Apple najprawdopodobniej pokaże światu Apple Watch Series 4 na wrześniowej konferencji, na której swą premeirę będą miały też trzy nowe modele iPhone’a.

Przeczytaj też: Urządzenia Apple w 2018 – szybsze, mniejsze, z lepszą baterią

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac
Grafika: Benjamin Geskin

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: