Urządzenia Apple w 2018 – szybsze, mniejsze, z lepszą baterią

Tomek Czech   4 grudnia 2017

Kilka raportów z ostatnich dni pokazuje, jakich ulepszeń doczekają się urządzenia Apple w 2018 roku.

Nikei podało w zeszłym tygodniu, że Apple pracuje nad własnym chipem do zarządzania energią w iPhonie, który ma być najbardziej zaawansowanym tego typu chipem na rynku. Dzięki temu, nowe modele iPhone’a z 2018 r. mogłyby działać dłużej na jednym ładowaniu – opracowywany przez Apple chip ma przede wszystkim pozwolić na zwiększenie wydajności urządzenia przy małym poborze energii.

berrolia

W przyszłości nowe chipy mogą trafić też do innych urządzeń firmy z Cupertino.

Z kolei analityk Ming-Chi Kuo donosił w sobotę, że Apple planuje zastosowanie całkowicie nowych płytek drukowanych (PCB, Printed Circuit Board) w MacBookach/Pro w 2018 r. Maja to być elastyczne płytki drukowane wykonane z polimerów ciekłokrystalicznych (LCP FPCB).

Ta technologia ma nie tylko zwiększyć szybkość transmisji danych, dzięki czemu Apple mogłoby np. zaimplementować USB 3.2, ale też pozwolić na zaoszczędzenie znacznej ilości miejsca wewnątrz urządzenia, co pozwoliłoby na dodanie dodatkowych komponentów lub zmniejszenie wielkości obudowy (i przy okazji wagi urządenia).

Podobną technologię Apple może zastosować przy tworzeniu anteny LTE dla Apple Watcha, co znacznie zwiększyłoby szybkość transmisji danych w modelu Cellular.

Ten sam analityk podawał niedawno, że przyszłoroczne iPhone’y będą wyposażone w nowe chipy Intela i Qualcomma, które pozwolą na szybszą transmisję danych dzięki wykorzystaniu technologii 4×4 MIMO, co ma być wstępem do wprowadzenia wsparcia dla superszybkiej transmisji 5G.

Więcej o iPhone’ach z 2018 r.:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: