Wreszcie! watchOS 5 może dodać możliwość instalowania tarcz firm trzecich na Apple Watchu

by Tomek Czech on 15 kwietnia 2018

Tym, czego bardzo brakuje wielu posiadaczom Apple Watcha, jest możliwość używania innych tarczy zegarka niż te natywnie oferowane przez Apple. Innymi słowy – pozwolenie deweloperom na tworzenie tarcz i udostępnianie ich użytkownikom. Wygląda na to, że taka możliwość może pojawić się już niedługo – w watchOS 5.

berrolia

Redaktorzy 9to5Mac znaleźli odniesienie do tarczy firm trzecich w kodzie udostępnionej niedawno wersji beta watchOS 4.3.1:

This is where the 3rd party face config bundle generation would happen.

Nie jest przesądzone, że tarcze firm trzecich ostatecznie pojawią się w watchOS, ale Apple najwyraźniej rozważa taką możliwość i jest bardzo prawdopodobne, że dodatkowe tarcze pojawią się w watchOS 5, który ma zastać zaprezentowany 4 czerwca na WWDC 2018, razem z iOS 12 i nowymi wersjami pozostałych systemów – macOS i tvOS.

Przeczytaj też: watchOS 5 – lista życzeń

Wszystkie nowości w watchOS 4

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac
Grafika: Matt Birchler

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: