Tak wygląda nasz wymarzony iPhone SE 2. Czy ma szansę pojawić się na rynku?

Tomek Czech   15 kwietnia 2018

iPhone SE 2 to być może najbardziej wyczekiwany przez Was nowy model iPhone’a (wskazują na to m,in. wyniki naszej ankiety, pytania do nas i komentarze pod postami o nowych iPhone’ach, nie tylko na ThinkApple). Być może Apple nie stworzy w tym roku całkowicie odmienionego modelu – SE drugiej generacji, ale nie jest wykluczone, że odświeży obecną wersję, dodając m.in. nowszy procesor (A10 lub A11) czy lepszą kamerę. Taki model mógłby zostać zaprezentowany już w czerwcu na WWDC 2018.

berrolia

Wielu fanom SE marzy się model z ekranem edge-to-edge. Popularny youtuber prowadzący kanał EverythingApplePro – Filip Koroy, stworzył rendery takiego modelu, ale posunął się o krok dalej niż Martin Hajek i zaproponował ekran bez znanego z iPhone’a X notcha – SE 2 na jego wizualizacji ma jedyne małe wycięcia w ekranie w miejscach, gdzie umieszczona są kamera, głośnik i inne komponenty (Apple ma wiele patentów na takie rozwiązania).

Tworząc wizualizację pominięto jeden bardzo ważny element – pod ekranem musiałaby też zostać kamera TrueDepth z system rozpoznawania twarzy 3D.

Telefon miałby szklaną obudowę umożliwiającą ładowanie bezprzewodowe. Byłby dostępny w nowym kolorze – blush gold (rumiane złoto).

Oczywiście koszt produkcji takiego telefonu byłby bardzo wysoki, dlatego youtuber wyraźnie zaznacza, że według niego Apple nigdy nie wprowadzi go na rynek, bo iPhone SE to z założenia telefon “budżetowy”. Ale niekoniecznie musi mieć on rację – wiele osób po prostu nie lubi większych smartfonów i byłaby skłonna zapłacić cenę premium za iPhone’a, w którym wszystkie najnowsze technologie są zamknięte w tak małej obudowie. Jeśli więc byłoby to technicznie możliwe, Apple mogłoby stworzyć taki model i przestać go traktować jako “budżetowy”.

Zobaczcie całe wideo prezentujące koncept iPhone’a SE 2 oraz, przy okazji, Apple Watch Series 4 z ekranem MicroLED i cieńszą kopertą.

iPhone SE w promocyjnych cenach już od 1149 zł

Więcej o iPhonie SE 2:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: EverythingApplePro

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: