watchOS 5 – lista życzeń (koncept)

Tomek Czech   17 stycznia 2018

Matt Birchler, deweloper iOS i autor bloga BirchTree, podzielił się swoją listą życzeń dotyczącą nowych funkcji w watchOS 5 (który swoją premierę powinien mieć na WWDC 2018) i przygotował kilka ciekawych renderów pokazujących, jak dokładnie te funkcje mogłyby wyglądać.

berrolia

watchOS 5 – lista życzeń

  • Siri Watch Face

To, czego najbardziej brakuje Mattowi w obecnej wersji watchOS, to dostęp do tarczy Siri przez większą ilość aplikacji, zwłaszcza firm trzecich.

Birchler, jak wielu innych użytkwoników uważa, że tarcza Siri to najważniejsza nowość, która pojawiła się w watchOS 4.

  • Zawsze włączony wyświetlacz

Matt argumentuje, że czas pracy baterii w Apple Watch Series 3 jest już na tyle długi, że firma z Cupertino mogłaby sobie pozwolić na zastosowanie zawsze włączonego wyświetlacza.

Oczywiście nie musiałby on w każdym momencie wyświetlać pełnej wersji aktualnie ustawionej tarczy – ze wszystkimi szczegółami i komplikacjami, tylko jej okrojoną wersję.

  • Tarcze firm trzecich 

Birchler chciałby, żeby w watchOS 5 pojawiła się możliwość dodawania tarcz stworzonych przez kogoś innego, niż Apple. Jest pewien, że takie studia, jak The Iconfactory, Tapbots, Flexibits czy Snowman zaoferowałby nam naprawdę ciekawe propozycje.

Sam deweloper, dla przykładu, stworzył taką tarczę:

  • Trening

Kolejną funkcja na liście życzeń jest automatyczne rozpoznawanie przez Apple Watch rozpoczęcia treningu. Na wypadek, gdybyśmy sami zapomnieli dać zegarkowi znać, że właśnie rozpoczynamy aktywność fizyczną, której przebieg powinien śledzić.

  • Podcasty

Birchler chciałby też, żeby Apple umożliwiło w końcu synchronizację podcastów z Apple Watchem – coś, czego wielu użytkowników domaga się od dawna.

Obecnie na Apple Watchu nie jest dostępna aplikacja Podcasty. Synchronizację podcastów z zegarkiem oferuje kilka aplikacji firm trzecich (np. WatchPlayer, Workouts++), ale najczęściej nie działają one zbyt dobrze.

  • Sen

Matt chciałby też funkcji monitorowania snu. Oferuje ją co prawda obecnie kilka aplikacji firm trzecich, ale brakuje opcji automatycznego rozpoznawania kiedy kładziemy się spać i kiedy wstajemy, co mogłaby zapewnić jedynie aplikacja natywna.

Jakie są Wasze życzenia wobec watchOS 5?

Wszystkie nowości w watchOS 4

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: