Raport: w 2019 iPhone z bardziej zaawansowanym Face ID, małe szanse na mniejsze wycięcie w ekranie

Tomek Czech   16 stycznia 2018

Serwis ET News podaje dzisiaj, że Apple zamierza wyposażyć więcej swoich urządzeń w system rozpoznawania twarzy (słyszeliśmy już, że Face ID ma trafić do wszystkich tegorocznych iPhone’ów i iPada Pro), a w przyszłym roku planuje połączenie modułu rozpoznawania twarzy z modułem kamery FaceTime, dzięki czemu cały system TrueDepth zajmowałby mniej miejsca, przez co mniejsze mogłoby być też wycięcie w ekranie iPhone’a.

berrolia

Notch byłby w takim wypadku prawdopodobnie węższy, nie płytszy, bo wszystkie elementy kamery TrueDepth ułożone są obecnie obok siebie.

Ale bardziej prawdopodobne jest, że wielkość wycięcia pozostanie bez zmian – według informatorów ET News, Apple zamierza jednocześnie ulepszyć system rozpoznawana twarzy, m.in. przez zastosowanie większej ilości sensorów. Połączenie kamery z jednym z modułów może być po prostu sposobem na zrobienie miejsca dla innego czujnika.

Produkcją zajmie się LG, który wyprodukował moduły systemu 3D do iPhone’a X i stworzy je również dla wszystkich iPhone’ów z tego roku.

Ważny wniosek, który wynika z dzisiejszych doniesień jest taki, że wycięcie zagości w urządzeniach Apple na dłużej niż rok czy dwa. Nie jest to oczywiście zaskoczenie: po pierwsze, umieszczenie wszystkich czujników pod ekranem jest ekstremalnie trudne i nie wiadomo, czy w ogóle będzie możliwe w najbliższej przyszłości; po drugie, Apple twierdzi, że już dawno porzuciło prace nad wbudowanym w ekran czytnikiem linii papilarnych, bo uznało, że system rozpoznawania twarzy jest dużo lepszym rozwiązaniem.

Według ET News, na umieszczony pod ekranem skaner odcisku palca postawią za to producenci smartfonów z Androidem. Vivo pokazało już telefon korzystający z takiego rozwiązania, ale nie wiadomo, kiedy wejdzie on na rynek i kiedy podobne rozwiązania pojawią się w telefonach innych firm. Jak podaje ET News, ta technologia wymaga jeszcze dopracowania – smartfon Vivo to właściwie jeszcze prototyp.

Od „WTF?!” do „WOW”, czyli dlaczego Apple nie przestraszyło się „notcha”

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: ET News

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: