Jak najszybciej naładować iPhone’a X? Porównanie czasu ładowania standardowymi ładowarkami, indukcyjnymi i zasilaczami USB-C

Tomek Czech   29 listopada 2017

Remek Rychlewski z applejuice.pl przez dwa tygodnie testował szybkość ładowania iPhone’a X różnymi sposobami – standardową, 5-watową ładowarką dołączoną do telefonu, 12-watową ładowarką do iPada, ładowarką Belkin o tej samej mocy, dwoma zasilaczami USB-C od Apple (29 W i 61 W) oraz trzema modelami ładowarek indukcyjnych Qi.

berrolia

Wyniki pokrywają się w dużym stopniu z podobnymi testami wykonanymi wcześniej na iPhonie 8 Plus oraz moim testem ładowania indukcyjnego iPhone’a 8 Plus.

Najszybsze są zasilacze USB-C do MacBooków/Pro – zasilacz o mocy 29 W naładował iPhone’a X w 97 minut, a o mocy 61 W w 106 minut.

Nieco wolniejsze, ale wciąż szybkie okazały się ładowarki 12-watowe: ta od Apple potrzebowała 142 minut, a Belkina 121 minut.

Ładowanie dołączaną do każdego iPhone’a ładowarką o mocy 5 W jest mniej więcej tak samo wolne, jak przy użyciu ładowarek indukcyjnych – trwało aż 240 minut (ale Remek zaznacza, że w ostatnim okresie nastąpiło mocne spowolnienie ładowania, jakby telefon postanowił wykonać jakieś zadania w tle; testy wykonywane przez inne osoby wskazywały na czasy ładowania około 190 minut, dokładnie tyle trwało też ładowanie iPhone’a 8 Plus 0 do 100% w moim teście).

Spośród ładowarek bezprzewodowych najszybsza była Nillkin Magic Disk 3 (198 min), nieco wolniejsza ładowarka Belkin przeznaczona specjalnie do iPhone’a 8/X (201 min), a zdecydowanie najwolniejsza okazała się MediaTech MT6270 (259 min). Na każdej z nich iPhone X ładował się w skórzanym etui Apple (w moim teście iPhone 8 Plus ładował się 213 minut przy użyciu ładowarki Puro Fast Charger, bez etui).

Oto wykres pokazujący postęp ładowania poszczególnymi ładowarkami:

I jeszcze wykres dla zasilacza USB-C 29 W:

Trzeba dodać, że za każdym razem telefon ładowany był od 5% – nie był całkowicie rozładowany.

Więcej szczegółów na temat wyników testu i jego metodologii znajdziesz tutaj. Remek ma zamiar aktualizować wpis co jakiś czas, dodając wyniki testu innych ładowarek.

Podobne tematy:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: