iOS 12 jest bardzo szybki. Szybszy niż iOS 11 nawet na starszych iPhone’ach (test wideo)

Tomek Czech   5 czerwca 2018

Prezentując wczoraj iOS 12 Apple przekonywało cały świat, że bardzo mocno skupiło się na optymalizacji systemu pod względem stabilności i wydajności. Zapewniało, że iOS 12 działa szybciej niż iOS 11 nawet na starszych iPhone’ach. Craig Federighi podawał na scenie przykład iPhone’a 6 Plus, na którym wiele zadań nowy system operacyjny miał wykonywać aż 40-50% szybciej niż poprzedni!

Okazuje się, że nie były to słowa bez pokrycia.

berrolia

iOS 12 – testy szybkości

Testy pokazują, że już pierwsza beta iOS 12 (udostępniona wczoraj) działa szybciej niż dopieszczany przez ponad rok iOS 11 w finalnej wersji 11.4.

Testy szybkości przeprowadzone na kanale iAppleBytes pokazują, że nawet na iPhonie 5s – najstarszym iPhonie kompatybilnym z nowym systemem- iOS 12 działa szybciej niż iOS 11.4.

Podobnie jest z pozostałymi modelami iPhone’ów.

iPhone 6

iPhone 6s

iPhone 7

iPhone 8

Takie same rezultaty dają testy przeprowadzane przez innych użytkowników, np. autora kanału iupdateos, który jest wręcz zdumiony tym, jak szybko działa iOS 12.

Co więcej, większość użytkowników, która już zainstalowała pierwszą betę iOS 12 twierdzi, że jest ona niezwykle stabilna. Zdecydowana większość aplikacji działa bez zarzutu.

Wszystko wskazuje na to, że iOS 12 może zostać najlepiej ocenianą wersją iOS w ostatnich latach.

Więcej z WWDC 2018:

HIT TYGODNIA: skórzany pasek do Apple Watcha Stroband + promocja na inne paski Tech-Protect

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: