Jak zainstalować iOS 12 beta już teraz

Tomek Czech   5 czerwca 2018

Zaraz po wczorajszej prezentacji iOS 12 Apple udostępniło pierwszą betę swojego nowego systemu mobilnego. Na jej instalację  pozwala metoda oficjalna – z użyciem konta deweloperskiego, lecz istnieje też metoda nieoficjalna, z której od lat korzysta wielu użytkowników.

berrolia

Jak zainstalować iOS 12

Kopia zapasowa

Przed instalacją trzeba koniecznie zrobić kopię zapasową urządzenia. Można ją wykonać zarówno za pomocą iCloud, jak i lokalnie na komputerze przez iTunes. Obie formy backupu różnią się od siebie nie tylko miejscem przetrzymywania kopii, ale także ilością zapisanych danych – szczególnie przydatna może okazać się opcja szyfrowania kopii w iTunes, dzięki której zapisują się w niej także dane osobiste oraz zdrowotne.

Aby wykonać kopię zapasową przez iTunes:

a) podłącz urządzenie do komputera i uruchom iTunes;
b) idź do: iPhone/iPad/iPod > Podsumowanie > Kopie zapasowe;
c) wybierz „Ten komputer” > „Archiwizuj teraz”.

Aby wykonać kopię zapasową z użyciem iCloud:

Ustawieniami backupu iCloud w łatwy sposób zarządzać można bezpośrednio z urządzenia, wchodząc w Ustawienia > nasz profil Apple ID (na samej górze) > iCloud >  Backup w iCloud i “Utwórz backup teraz”.

Instalacja iOS 12 beta 1

Zarejestrowani deweloperzy nie będą mieli problemu z instalacją, więc opiszę jedynie metodę nieoficjalną.

Uwaga: metoda ta nie jest wspierana przez Apple, narusza warunki użytkowania iPhone’a/iPada/iPoda i może prowadzić do uszkodzenia urządzenia. W ten sposób instalujesz system na własne ryzyko. 

1. Pobierz profil konfiguracyjny iOS 12 beta stąd lub stąd (jeśli będzie to w danym momencie niemożliwe, znajdziesz go w sieci wpisując w wyszukiwarkę “iOS_12_beta_Profile.mobileconfig”).

2. Pojawi się informacja “Witryna próbuje otworzyć Ustawienia w celu wyświetlenia profilu konfiguracyjnego”. Kliknij “Pozwól”.

3. W następnym oknie wybierz urządzenie, na którym chcesz zainstalować profil, czyli w tym wypadku “iPhone”.

4. Po przeniesieniu do Ustawień kliknij “Instaluj” i wpisz swoje hasło oraz potwierdź akceptację licencji użytkownika.

4. Zrestartuj iPhone’a i wejdź w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia. W tym miejscu pojawi się możliwość pobrania i zainstalowania pierwszej bety iOS 12 (i wszystkich kolejnych).

Zainstalowaliście iOS 12 beta, ale chcecie wrócić do stabilnej wersji iOS 11.4? Mamy dla Was instrukcje krok po kroku.


Więcej o iOS 12:

HIT TYGODNIA: skórzany pasek do Apple Watcha Stroband + promocja na inne paski Tech-Protect

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: