Ming-Chi Kuo wraca! Twierdzi, że nowe iPhone’y będą tańsze

Tomek Czech   6 czerwca 2018

Wygląda na to, że, wbrew przewidywaniom, Ming-Chi Kuo nie przestał się zajmować Apple. Analityk wysłał do inwestorów kolejną notatkę, w której zdradza swoje przewidywania na temat cen trzech tegorocznych iPhone’ów. Co ważne, Kuo twierdzi, że nowe iPhone’y będą tańsze.

berrolia

Według niego, Apple zastosuje bardziej agresywną strategię cenową, żeby zwiększyć sprzedaż iPhone’ów w tym roku. Prognozowane przez niego ceny są znacznie niższe od tych, które przewiduje wielu innych analityków:

  • iPhone X drugiej generacji: 800-900 dol. (3979-4479 zł; czyli nawet 200 dol. – ok. 1000 zł – tańszy niż “iks” pierwszej generacji);
  • “iPhone X Plus”: 900-1000 dol. (4479-4979 zł);
  • iPhone 6,1″ LCD: 600-700 dol. (2979-3479 zł)/

Takie ceny z pewnością ucieszyłyby fanów Apple, ale problem w tym, że choć Ming-Chi Kuo niemal zawsze ma sprawdzone informacje na temat nowych rozwiązań hardware’owych, które zastosuje Apple, to jego przewidywania na temat cen, nazw czy strategii marketingowych/cenowych zdecydowanie rzadziej się sprawdzają, bo analityk ma informatorów w łańcuchu dostaw Apple, a nie w Cupertino.

Dlatego moim zdaniem jest znacznie bardziej prawdopodobne, ze ceny tegorocznych iPhone’ów dalej będą dość wysokie, na przykład takie, jakie prognozuje Neil Cybart:

  • iPhone X drugiej generacji: 999 dol. (4979 zł)
  • “iPhone X Plus”: 1199 dol. (5979 zł)
  • iPhone 6,1″ LCD: 849 dol. (4229 zł)

Premiera trzech nowych iPhone’ów spodziewana jest we wrześniu.

HIT TYGODNIA: skórzany pasek do Apple Watcha Stroband + promocja na inne paski Tech-Protect

Źródło: MacRumors

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: