Analityk: 6,5-calowy “iPhone X Plus” będzie kosztował 6 tys. zł. “Tańszy” model LCD 6,1″- ponad 4 tys. zł. Padną dwa rekordy cenowe

Tomek Czech   14 marca 2018

Jest coraz bardziej pewne, że jesienią Apple wprowadzi na rynek trzy nowe iPhone’y: 5,8-calowego iPhone’a X drugiej generacji, 6,5-calowego “iPhone’a X Plus” oraz “tańszy” model 6,1-cala z ekranem LCD. Takie informacje wielokrotnie podawał wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo, potwierdzał je m.in. Bloomberg.

Pojawia się pytanie o cenę nowych modeli. Czy iPhone X drugiej generacji będzie nieco tańszy od obecnego modelu (w zeszłym roku wiele mówiło się o tym, że w 2018 r. Apple może obniżyć cenę swojego flagowca, bo spadną ceny wielu jego komponentów i obniżą się koszty produkcji)?

berrolia

Czy model z gigantycznym ekranem 6,5″ przełamie kolejną barierę cenową (obecnie najdroższy iPhone – “iks” w wersji 256 GB – kosztuje 5729 zł)?

Ile będzie kosztował model 6,1″ z ekranem LCD, który ma być tańszą wersją iPhone’a X z wyświetlaczem OLED?

iPhone’y w 2018 – ceny

Neil Cybart, moim zdaniem jeden z najlepszych analityków zajmujących się Apple, podzielił się właśnie swoimi przewidywaniami na temat cen tegorocznych iPhone’ów.

Cybart twierdzi, że Apple nie ma żadnych podstaw do obniżenia ceny iPhone’ów. Absolutnie nie wierzy w plotki o dużych cięciach produkcji iPhone’a X, przewiduje, że do września firma z Cupertino sprzeda około 50 mln sztuk tego bardzo drogiego telefonu, co będzie dużym sukcesem.

Dlatego według niego Apple nie tylko nie obniży cen, ale będzie testowało nowe pułapy cenowe, wprowadzając na rynek “iPhone’a X Plus” z największym jak dotąd ekranem – 6,5″.

Zdaniem analityka, ceny za podstawową wersję każdego modelu będą następujące:

  • iPhone X drugiej generacji – 999 dol. (4979 zł)
  • iPhone X Plus – 1199 dol. (5979 zł)
  • iPhone 6,1″ LCD – 849 dol. (4229 zł)

iPhone’a X Plus w wersji z większą ilością pamięci (np. 256 GB) kosztowałby w tym wypadku prawdopodobnie 6729 zł.

Jeśli ceny będą wyglądały właśnie tak, padną dwa rekordy cenowe: najdroższy iPhone w historii oraz “najdroższy najtańszy z nowych iPhone’ów” – po raz pierwszy nowego iPhone’a nie kupilibyśmy za mniej niż 4 tys. zł (w zeszłym najtańszym z nowych iPhone’ów był iPhone 8 w wersji 64 GB, który kosztował 3479 zł).

Oczywiście Apple będzie nadal sprzedawać starsze modele, których ceny z pewnością zostaną obniżone. Cybart wierzy w informacje podawane przez Ming-Chi Kuo, że firma zdecyduje się na wycofanie ze sprzedaży iPhone’a X, bo pozostawienie go w ofercie nie pasowałby do strategii cenowej firmy Cupertino na ten rok.

Więcej o nowych iPhone’ach (2018):

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Above Avalon

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: