Nowe informacje o iPhonie X Plus i tańszym modelu z ekranem LCD

by Marcin Chrobak on 26 lutego 2018


Mark Gurman z Bloomberga podaje dzisiaj dodatkowe informacje na temat nowych modeli iPhone’a, które mają się pojawić na rynku w tym roku. Zgadzają one się z poprzednimi informacjami i wynika z nich, że jesienią zobaczymy trzy nowe modele iPhone’ów.

Najprawdopodobniej już tej jesieni będziemy mieli zdecydowanie większy wybór jeżeli chodzi o nową generacje iPhone’ów.

Apple planuje wydać aż trzy iPhone’y:

  • Nową generację iPhone’a X
  • iPhone X Plus z ekranem OLED 6,5″
  • Budżetowy iPhone z ekranem LCD

iPhone X Plus (?)

Jeżeli informacje te się potwierdzą, to nowy iPhone X Plus będzie jednym z większych smartfonów dostępnych na rynku. Jego wymiary będą zbliżone do iPhone’a 8 Plus, ale ekran będzie rozciągał się na cały front – tak jak w iPhone X.

Według Gurmana, duży ekran tego modelu na pewno spodoba się fanom multitaskingu oraz użytkownikom biznesowym – na takiej powierzchni bez większej trudności można dużo łatwiej wykonywać wiele operacji.

Wewnętrzny numer modelu iPhone’a X Plus to prawdopodobnie D33 i przynajmniej jeden z prototypów ma rozdzielczość 1242 x 2688 pikseli. Oznacza to, że gęstość pikseli, a tym samym ostrość ekranu w technologii OLED ekranów większych modeli będzie prawie taka sama jak w iPhone X.

Nowa generacja iPhone X

Prace nad nową generacją iPhone’a X (wewnętrznie ponoć nazywanym D32) też zostały potwierdzone. Obydwa modele będą korzystały z technologii rozpoznawania twarzy Face ID. Zasilać je będzie nowa generacja układów scalonych z procesorem A12 na czele. Wciąż będą to modele high-endowe w ofercie Apple.

Dodatkową informacją jest nowa opcja kolorystyczna – złota, jak w przypadku każdego z poprzednich modeli iPhone. Według Gurmana Apple pracowało nad złotym kolorem już dla iPhone’a X, ale pozostał on na fazie prototypu ze względu na problemy z produkcją.

E-SIM i Dual SIM

Apple rozważa także wprowadzenie opcji dual SIM dla nowego iPhone’a z większym ekranem. Pozwoli to użytkownikom podróżującym między dwoma krajami na korzystanie z nich bez wymiany karty SIM.

Nie jest to jednak informacja pewna ponieważ Apple może poczekać na technologię E-SIM, która umożliwi podłączenie urządzenia do sieci wielu różnych operatorów bez wymagania karty chipowej. Niestety tutaj opór sprawiają sami operatorzy, a bez ich współpracy Apple nie może zaimplementować E-SIM w swoich urządzeniach.

iOS 12

Wszystkie nowe modele iPhone’ów będą pracować pod kontrolą iOS 12 (nazwa kodowa Peace – Spokój), który będzie miał lepszą integrację z Siri, monitorowanie stanu zdrowia, ulepszenia dla rzeczywistości rozszerzonej (AR Kit) oraz możliwość korzystania z Animoji w FaceTime.

Budżetowy model ze ekranem edge-to-edge

Gurman mówi także o nowym budżetowym modelu iPhone’a. Podobnie jak i iPhone X on też będzie miał prawdopodobnie ekran zajmujący praktycznie cały przód telefonu.

Zamiast technologii OLED zostanie użyte LCD co pozwoli obniżyć koszty produkcji, a tym samym cenę rynkową.
Budżetowy model będzie miał aluminiowe ramki i szklany tył obudowy podobny do iPhone’a X.

Doniesienia Marka Gurmana pokrywają się z poprzednimi plotkami na temat nowych modeli iPhone’ów, co zdecydowanie przemawia za tym, że mogą być to prawdziwe informacje.
Nie dajmy się jednak ponieść emocjom – do jesieni jeszcze wiele może się zdarzyć.

Źródło: Bloomberg, CURVED/Labs

Przeczytaj więcej o nowych iPhone’ach:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: