Nowe informacje o iPhonie X Plus i tańszym modelu z ekranem LCD

Marcin Chrobak   26 lutego 2018


Mark Gurman z Bloomberga podaje dzisiaj dodatkowe informacje na temat nowych modeli iPhone’a, które mają się pojawić na rynku w tym roku. Zgadzają one się z poprzednimi informacjami i wynika z nich, że jesienią zobaczymy trzy nowe modele iPhone’ów.

berrolia

Najprawdopodobniej już tej jesieni będziemy mieli zdecydowanie większy wybór jeżeli chodzi o nową generacje iPhone’ów.

Apple planuje wydać aż trzy iPhone’y:

  • Nową generację iPhone’a X
  • iPhone X Plus z ekranem OLED 6,5″
  • Budżetowy iPhone z ekranem LCD

iPhone X Plus (?)

Jeżeli informacje te się potwierdzą, to nowy iPhone X Plus będzie jednym z większych smartfonów dostępnych na rynku. Jego wymiary będą zbliżone do iPhone’a 8 Plus, ale ekran będzie rozciągał się na cały front – tak jak w iPhone X.

Według Gurmana, duży ekran tego modelu na pewno spodoba się fanom multitaskingu oraz użytkownikom biznesowym – na takiej powierzchni bez większej trudności można dużo łatwiej wykonywać wiele operacji.

Wewnętrzny numer modelu iPhone’a X Plus to prawdopodobnie D33 i przynajmniej jeden z prototypów ma rozdzielczość 1242 x 2688 pikseli. Oznacza to, że gęstość pikseli, a tym samym ostrość ekranu w technologii OLED ekranów większych modeli będzie prawie taka sama jak w iPhone X.

Nowa generacja iPhone X

Prace nad nową generacją iPhone’a X (wewnętrznie ponoć nazywanym D32) też zostały potwierdzone. Obydwa modele będą korzystały z technologii rozpoznawania twarzy Face ID. Zasilać je będzie nowa generacja układów scalonych z procesorem A12 na czele. Wciąż będą to modele high-endowe w ofercie Apple.

Dodatkową informacją jest nowa opcja kolorystyczna – złota, jak w przypadku każdego z poprzednich modeli iPhone. Według Gurmana Apple pracowało nad złotym kolorem już dla iPhone’a X, ale pozostał on na fazie prototypu ze względu na problemy z produkcją.

E-SIM i Dual SIM

Apple rozważa także wprowadzenie opcji dual SIM dla nowego iPhone’a z większym ekranem. Pozwoli to użytkownikom podróżującym między dwoma krajami na korzystanie z nich bez wymiany karty SIM.

Nie jest to jednak informacja pewna ponieważ Apple może poczekać na technologię E-SIM, która umożliwi podłączenie urządzenia do sieci wielu różnych operatorów bez wymagania karty chipowej. Niestety tutaj opór sprawiają sami operatorzy, a bez ich współpracy Apple nie może zaimplementować E-SIM w swoich urządzeniach.

iOS 12

Wszystkie nowe modele iPhone’ów będą pracować pod kontrolą iOS 12 (nazwa kodowa Peace – Spokój), który będzie miał lepszą integrację z Siri, monitorowanie stanu zdrowia, ulepszenia dla rzeczywistości rozszerzonej (AR Kit) oraz możliwość korzystania z Animoji w FaceTime.

Budżetowy model ze ekranem edge-to-edge

Gurman mówi także o nowym budżetowym modelu iPhone’a. Podobnie jak i iPhone X on też będzie miał prawdopodobnie ekran zajmujący praktycznie cały przód telefonu.

Zamiast technologii OLED zostanie użyte LCD co pozwoli obniżyć koszty produkcji, a tym samym cenę rynkową.
Budżetowy model będzie miał aluminiowe ramki i szklany tył obudowy podobny do iPhone’a X.

Doniesienia Marka Gurmana pokrywają się z poprzednimi plotkami na temat nowych modeli iPhone’ów, co zdecydowanie przemawia za tym, że mogą być to prawdziwe informacje.
Nie dajmy się jednak ponieść emocjom – do jesieni jeszcze wiele może się zdarzyć.

Źródło: Bloomberg, CURVED/Labs

Przeczytaj więcej o nowych iPhone’ach:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: