Raport: Nowe słuchawki nauszne od Apple

Marcin Chrobak   26 lutego 2018

Appleinsider otrzymał raport od analityka Ming-Chi Kuo z kolejną porcją informacji na temat nowych produktów Apple. Wynika z niej, że oprócz nowych AirPodsów firma z Cupertino szykuje dla nas w tym roku całkowicie nowy model słuchawek nausznych. Mają być one być one tak proste w użyciu jak AirPodsy, ale oferować zdecydowanie lepszą jakość dźwięku.

berrolia

Nowe nauszne słuchawki

Kuo nie podał dokładnej daty premiery nowego produktu, ale przewiduje, że pojawi się on na rynku w czwartym kwartale tego roku. Słuchawki mają mieć “całkowicie nowy wygląd” chociaż nie wiadomo co dokładnie miałoby to w tym przypadku oznaczać – słuchawki nauszne poza małymi wariacjami zbudowane są w podobny do siebie sposób.

SZS, dostawca i producent wtryskowo formowanego metalu dla Apple został wymieniony jako część tego projektu, tym samym wskazując na użycie metalowych elementów w jego produkcji. Ta informacja nie jest jednak tak istotna jakby mogło się wydawać –  taki rodzaj elementów może zostać użyty podczas produkcji praktycznie każdego rodzaju urządzeń Apple.

Nie wiemy czy słuchawki będą bezprzewodowe, ale raczej nie ma innej możliwości – dziwnym byłoby gdyby Apple, idące w kierunku całkowitej bezprzewodowości, nagle zaczęło od tej wizji odchodzić.

Patrząc na ceny słuchawek Beats, marki kupionej przez Apple w 2014 roku, wiemy, że modele nauszne są zdecydowanie droższe od dousznych. Pozwala nam to założyć, że w przypadku nowych słuchawek będzie podobnie i będą one droższe niż AirPodsy.

Kolejna istotna informacja której niestety Kuo nie podaje to elektronika, która miałaby zasilać nowe słuchawki Apple.

Łączność AirPodsów wspiera chip W1, który usprawnia i ulepsza ich komunikację z innymi urządzeniami od Apple. HomePod, nowy smart głośnik zasilany jest za to układem scalonym z procesorem A8, który umożliwia mu kalibrowanie akustyczne w locie i wychwytywanie poleceń wydawanych Siri nawet podczas głośnego słuchania muzyki.

Wszystko wskazuje na to, że jeżeli takie słuchawki faktycznie pojawią się na rynku to powinny one odznaczać się bardzo dobrą jakością brzmienia. Obecność chipa W1 (bądź też jego nowej, ulepszonej wersji) jest prawie pewna, ale być może Apple pokusi się o implementację procesora z linii A?

Dodając zewnętrzne mikrofony, które tak dobrze działają w HomePodzie, nauszne słuchawki od Apple mogłyby jeszcze lepiej aplikować ANC (efekt redukcji szumów zewnętrznych) niż inni producenci słuchawek będących obecnie dostępnych na rynku.

To są oczywiście tylko domysły, ale jestem bardzo zainteresowany czy takie rozwiązania zostaną użyte – jeżeli oczywiście słuchawki te faktycznie ujrzą światło dzienne już w tym roku.

Kuo potwierdza plotkę o nowych AirPodsach

Ming-Chi Kuo zdaje się potwierdzać plotkę z zeszłego tygodnia, która mówiła o tym, że Apple pracuje nad nową wersją słuchawek AirPods.

Według Kuo miałyby się one pojawić w drugiej połowie tego roku – co pokrywa się z informacją od Marka Gurmana o której pisaliśmy w czwartek.
Dodatkowo z raportu Kuo dowiadujemy się, że Apple nie planuje zmieniać wyglądu AirPodsów i skupi zamiast tego na ulepszaniu ich od wewnątrz. Konkretnie zmiany te mają dotyczyć chipa W1 i ładowanego bezprzwodowo pudełka-baterii do tychże słuchawek.

Kuo mówi także o tym, że nowe pudełko-bateria dla AirPodsów będzie droższe w produkcji. Wynika to z potrzeby akomodacji układu odpowiadającego za ładowanie bezprzewodowe, a skutkować będzie użyciem innego zawiasu. Pudełko musi zostać także przemyślane pod kątem lepszego odprowadzania ciepła.

Zwiększona produkcja AirPodsów

Kuo uważa, że Apple szuka nowego dostawcy, który pomoże im produkować większą niż do tej pory ilość AirPodsów. W roku 2018 przewidywany jest wzrost od 100 do 200% zamówień na komponenty, które służą do ich produkcji.

Procentowy wzrost gotowych do sprzedaży AirPodsów ma wynieść od 60 do 80% w tym samym okresie.

Kuo przewiduje dostawy od 24 do 26 mln sztuk AirPodsów w bieżącym roku.

 

Źródło: Appleinsider

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: