Pierwsze zdjęcia części do nowego 6,5 calowego iPhone’a X Plus?

by Marcin Chrobak on 25 lutego 2018


Na forum MacX pojawił się post ze zdjęciami przedniego panelu z ekranem dla nowego 6,5″ modelu iPhone’a X Plus – tak przynajmniej twierdzi osoba, która te zdjęcia opublikowała. Plotki o trzech nowych iPhone’ach już w tym roku krążą od pewnego czasu, ale czy te zdjęcia je potwierdzają?

Dwa opublikowane zdjęcia pochodzą ponoć z linii produkcyjnej LG w Wietnamie. Na jednym z nich widzimy panel dotykowy trzymany w ręku, który jest widocznie większy niż ten aktualnie montowany w iPhone X.

Wycięcie u góry ekranu ma także inne proporcje niż ‘notch’ w iPhone X – czyżby Apple udało się zmniejszyć układ sensorów? Możliwe, że to po prostu kwestia skali – wycięcie wydaje się optycznie mniejsze przy większej powierzchni ekranu.

Na spodzie panelu dotykowego na zdjęciu widzimy giętki kabel, a oznaczenia na nim wydrukowane pasują do formatu jaki stosuje Apple. Dodatkowo wskazują one datę produkcji – 46 tydzień zeszłego roku, czyli połowa listopada 2017, czyli miesiąc w którym iPhone X pojawił się na rynku.

Drugie zdjęcie pokazuje 4 moduły z ekranem. Patrząc na części w nich zamontowane, a w szczególności gniazdo na słuchawkę, widzimy, że są one większe niż te w iPhone X.

Czy możemy uznać jednak, że części pokazane na tych zdjęciach są autentyczne?

Plotki o iPhone X w wersji Plus z ekranem OLED 6,5″ pojawiły się już we wrześniu zeszłego roku, a potem zostały potwierdzone przez analityka KGI Ming-Chi Kuo. Powiedział on, że Apple pokaże w tym roku aż 3 modele iPhone’a – iPhone X drugiej generacji, iPhone X Plus oraz iPhone’a z ekranem LCD o przekątnej 6.1″.

Wiemy także, że LG jest dostawcą części dla Apple, a aktualny kontrakt pomiędzy tymi dwoma firmami w drugiej połowie 2018 roku (czyli wtedy, kiedy zwykle ma miejsce premiera nowych iPhone’ów) opiewa na dostawę 15-16 mln wyświetlaczy. Nie byłoby nic dziwnego więc w tym, że części produkowane są już teraz w celu ewaluacji i poddawania ich różnego rodzaju testom.

Jak jest naprawdę? Tego niestety dowiemy się za około 7 miesięcy, ale zbyt dużo raportów i plotek zdaje się wskazywać w tą samą stronę.

Źródło: MacX za MacRumors

Przeczytaj więcej o nowych iPhone’ach:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: