Pierwsze zdjęcia części do nowego 6,5 calowego iPhone’a X Plus?

Marcin Chrobak   25 lutego 2018


Na forum MacX pojawił się post ze zdjęciami przedniego panelu z ekranem dla nowego 6,5″ modelu iPhone’a X Plus – tak przynajmniej twierdzi osoba, która te zdjęcia opublikowała. Plotki o trzech nowych iPhone’ach już w tym roku krążą od pewnego czasu, ale czy te zdjęcia je potwierdzają?

berrolia

Dwa opublikowane zdjęcia pochodzą ponoć z linii produkcyjnej LG w Wietnamie. Na jednym z nich widzimy panel dotykowy trzymany w ręku, który jest widocznie większy niż ten aktualnie montowany w iPhone X.

Wycięcie u góry ekranu ma także inne proporcje niż ‘notch’ w iPhone X – czyżby Apple udało się zmniejszyć układ sensorów? Możliwe, że to po prostu kwestia skali – wycięcie wydaje się optycznie mniejsze przy większej powierzchni ekranu.

Na spodzie panelu dotykowego na zdjęciu widzimy giętki kabel, a oznaczenia na nim wydrukowane pasują do formatu jaki stosuje Apple. Dodatkowo wskazują one datę produkcji – 46 tydzień zeszłego roku, czyli połowa listopada 2017, czyli miesiąc w którym iPhone X pojawił się na rynku.

Drugie zdjęcie pokazuje 4 moduły z ekranem. Patrząc na części w nich zamontowane, a w szczególności gniazdo na słuchawkę, widzimy, że są one większe niż te w iPhone X.

Czy możemy uznać jednak, że części pokazane na tych zdjęciach są autentyczne?

Plotki o iPhone X w wersji Plus z ekranem OLED 6,5″ pojawiły się już we wrześniu zeszłego roku, a potem zostały potwierdzone przez analityka KGI Ming-Chi Kuo. Powiedział on, że Apple pokaże w tym roku aż 3 modele iPhone’a – iPhone X drugiej generacji, iPhone X Plus oraz iPhone’a z ekranem LCD o przekątnej 6.1″.

Wiemy także, że LG jest dostawcą części dla Apple, a aktualny kontrakt pomiędzy tymi dwoma firmami w drugiej połowie 2018 roku (czyli wtedy, kiedy zwykle ma miejsce premiera nowych iPhone’ów) opiewa na dostawę 15-16 mln wyświetlaczy. Nie byłoby nic dziwnego więc w tym, że części produkowane są już teraz w celu ewaluacji i poddawania ich różnego rodzaju testom.

Jak jest naprawdę? Tego niestety dowiemy się za około 7 miesięcy, ale zbyt dużo raportów i plotek zdaje się wskazywać w tą samą stronę.

Źródło: MacX za MacRumors

Przeczytaj więcej o nowych iPhone’ach:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: