Raport: iPhone 6,1″ LCD Full Active ma napędzać sprzedaż w tym roku. Czy OLED ma w ogóle aż takie znaczenie?

Tomek Czech   5 lutego 2018

Ming-Chi Kuo wysłał kolejną notę do inwestorów, w której znalazły się informacje o tegorocznych iPhone’ach. Według analityka, Apple zakończy w tym roku współpracę z Qualcomm (z którym obecnie się procesuje) i wyposaży wszystkie nowe modele w modemy od Intela.

Kuo podtrzymuje swoje wcześniejsze prognozy, że LTE znacznie przyspieszy w iPhone’ach z 2018 r. Twierdzi, że modemy Intela sprostają temu wyzwaniu: najnowszy model Intel XMM 7560 wspiera technologię 4×4 MIMO, tymczasem obecne flagowce – iPhone 8/Plus/X – posiadają modemy ze wsparciem dla 2×2 MIMO.

berrolia

iPhone 2018: LCD vs. OLED

Ming-Chi Kuo twierdzi też, że w 2018 r. sprzedaż iPhone’ów będzie napędzał głównie model z ekranem LCD 6,1″. Według analityka, rozejdzie się on w większej ilości sztuk niż dwa pozostałe nowe telefony z wyświetlaczem OLED – iPhone X drugiej generacji oraz podobny model z większym, 6,5-calowym ekranem (“iPhone X Plus”).

Oczywiście ma to być spowodowane głównie jego niższą ceną, która zdaniem analityka będzie wynosić pomiędzy 700 a 800 dolarów (najtańszy model z ekranem OLED, czyli iPhone X drugiej generacji, prawdopodobnie dalej będzie kosztował 999 dol.).

Niedawno dziennik Commercial Times donosił, że wyświetlacz LCD w modelu 6,1″ będzie wyprodukowany w technologii Full Active.

Ekrany LCD Full Active charakteryzują się tym, że wymagają jedynie niezwykle cienkiego, zaledwie półmilimetrowego obramowania ze wszystkich czterech stron. Dzięki temu wyposażone w nie smartfony mogą posiadać bardzo cienkie ramki. Jak podaje paneli LCD Full Active, Japan Display – „mogą być niemal tego samego rozmiaru, co ekran”.

Z kolei dzięki technologii Pixel Eyes, wyświetlacze te charakteryzują się głębszą czernią. Mogą być obsługiwane mokrymi palcami.

Wszystko, co do tej pory wiemy na temat iPhone’a 6,1″:

  • ekran LCD Full Active edge-to-edge z wycięciem jak w iPhonie X;
  • kamera TrueDepth z Face ID;
  • 3 GB RAM;
  • pojedyncza tylna kamera;
  • brak 3D Touch;
  • aluminiowa rama;
  • jednokomorowa, prostokątna bateria (iPhone X wyposażony jest w dwukomorową baterię w kształcie litery „L”);
  • klasyczna, 10-warstwowa płyta główna (iPhone X posiada 20-warstwową płytę główną);
  • cena: 700-800 dol.

Premiera trzech nowych iPhone’ów spodziewana jest we wrześniu.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: HomePod, iPhone SE 2 i kolejne rekordy Apple.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: AppleInsider

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: