iPhone 6,1″ (2018): ekran LCD, 3 GB RAM, aluminiowa obudowa, pojedyncza tylna kamera, brak 3D Touch – raport

Tomek Czech   24 stycznia 2018

Wczoraj pojawiły się niezależnie od siebie dwa raporty na temat iPhone’a z ekranem LCD 6,1″, który ma być jednym z trzech nowych modeli wprowadzonych przez Apple na rynek w 2018 r. (obok 5,8-calowego iPhone’a X drugiej generacji i 6,5-calowego “iPhone’a X Plus”).

berrolia

iPhone 6,1″ według Ming-Chi Kuo

Niezawodny analityk Ming-Chi Kuo jako pierwszy podał informację o modelu z ekranem 6,1-cala już w listopadzie ubiegłego roku. Wczoraj dorzucił kilka nowych szczegółów:

  • 3 GB RAM (tyle, ile iPhone 7 Plus, 8 Plus i iPhone X);
  • aluminiowa obudowa (jak w starszych modelach, obecne flagowce wyposażone są w szklaną obudowę umożliwiającą ładowanie bezprzewodowe);
  • pojedyncza tylna kamera (oznaczałoby to brak zoomu optycznego, trybu portretowego i oświetlenia portretowego);
  • brak 3D Touch;
  • jednokomorowa, prostokątna bateria (iPhone X wyposażony jest w dwukomorową baterię w kształcie litery “L”);
  • klasyczna, 10-warstwowa płyta główna (iPhone X posiada 20-warstwową płytę główną);
  • cena: 700-800 dol.

Wcześniej analityk podawał, że ten model ma posiadać ekran edge-to-edge z wycięciem na kamerę TrueDepth z Face ID.

Jego premiera odbędzie się zdaniem Kuo tradycyjnie jesienią.

iPhone 6,1″ (2018) według raportu Commercial Times

Chiński Commercial Times potwierdza, że Apple zamierza wprowadzić na rynek iPhone’a z ekranem LCD 6,1″ i dodaje bardzo ważną informację – wyświetlacz będzie wyprodukowany przez Japan Display w technologii Full Active.

Ekrany LCD Full Active (zdjęcie u góry) charakteryzują się tym, że wymagają jedynie niezwykle cienkiego, zaledwie półmilimetrowego obramowania ze wszystkich czterech stron. Dzięki temu wyposażone w nie smartfony mogą posiadać bardzo cienkie ramki. Jak podaje Japan Display – “mogą być niemal tego samego rozmiaru, co ekran”.

Z kolei dzięki technologii Pixel Eyes, wyświetlacze te charakteryzują się głębszą czernią. Mogą być obsługiwane mokrymi palcami.

Panele produkowane obecnie przez japońską firmę mają przekątną 6 cali, rozdzielczość 2160 x 1080 i proporcje 18:9. Ale jeśli ekran zostanie minimalnie wydłużony o charakterystyczne dla dizajnu iPhone’a X “uszy” (pomiędzy którymi znajdzie się wycięcie na kamerę TrueDepth z Face ID), to możemy otrzymać rozmiar 6,1″ i proporcje 19,5:9, czyli takie, jak w iPhonie X.

Więcej o nowych iPhone’ach (2018):

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors, Commercial Times

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: