iOS 11.3 ma pojawić się w przyszłym tygodniu. Sprawdź, jakich nowości się spodziewać

Marcin Chrobak   24 lutego 2018

Informacja podana na Twitterze przez Shure, producenta sprzętu audio, daje nam wskazówkę, kiedy pojawi się oficjalna wersja iOS 11.3. Kiedy? Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu!

berrolia

Shure oprócz profesjonalnego sprzętu audio produkuje także mikrofony ze złączem Lightning do urządzeń iOS. Podobno jeden z modeli tych mikrofonów, MV88, nie współpracuje dobrze z iPhonem X i przestaje nagrywać dźwięk po 30 sekundach.

Muzyk Tycho spytał na Twitterze firmę Shure o rozwiązanie dla tego problemu:

Oficjalny profil Shure odpowiedział, że jest to wina iPhone’a X, iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus oraz… że iOS 11.3, który pojawi się w przyszłym tygodniu, rozwiąże ten problem:

Skąd Shure może wiedzieć to, czego nie wiedzą inni? Benjamin Mayo z 9to5Mac zdaje się być na dobrym tropie:

Zazwyczaj firmy trzecie nie znają planowanych dat aktualizacji systemowych, ale jeżeli Shure otrzymywało dużo skarg od klientów ze względu na nie działający sprzęt z iPhone 8 i iPhone X to Apple mogło zapewnić ich o rozwiązaniu w kolejnej wersji iOS – podając jednocześnie datę tej aktualizacji.

Po czym dodaje:

To jednak wciąż brzmi mało prawdopodobnie. Po pierwsze, informacje udzialane w ten sposób przez wsparcie techniczne firm trzecich rzadko się sprawdzają. Owszem, Apple mogło powiedzieć Shure, że rozwiązanie problemu współpracy ich urządzeń z iOS pojawi się w iOS 11.3, ale już trudniej uwierzyć, że powiedziano im kiedy to się stanie – oprócz tego co Apple oświadczyło publicznie.

Oficjalna informacja od Apple na temat iOS 11.3 pozostaje bez zmian – aktualizacja ma się pojawić na wiosnę. Określenie daty w ten sposób daje Apple ramy czasowe od 20 marca do 21 czerwca.

Zobaczymy czy informacja podana przez Shure się sprawdzi, a tymczasem sprawdźcie co nowego pojawi się w iOS 11.3 na liście poniżej:

 • Kondycja Baterii – możliwość sprawdzenia stanu baterii oraz wyłączenia funkcji spowalniania iPhone’a (czytaj więcej)
 • iMessage w iCloud – synchronizacja wiadomości między urządzeniami
 • cztery nowe Animoji – lew, niedźwiedź, smok i trupia czaszka. Liczba dostępnych Animoji wzrośnie do 16 (funkcja działa tylko na iPhonie X);
 • Health Records – wszystkie nasze dane medyczne zebrane w jednym miejscu, chronione hasłem, możliwe do pobrania w formie zaszyfrowanego pliku;
 • Business Chat – możliwość szybkiego kontaktu z firmami przez aplikację Wiadomości i np. dokonania zakupu przez Apple Pay Cash. Na początku użytkownicy będą mogli skontaktować się z kilkoma wybranymi przez Apple firmami, jak Discover, Hilton, Lowe’s and Wells Fargo (funkcja raczej nieprędko trafi do Polski);
 • ARKit 1.5 – nowa, ulepszona wersja ARKit, czyli narzędzia umożliwiającego korzystanie z rozszerzonej rzeczywistości. ARKit 1.5 pozwoli na umieszczanie i rozpoznawanie obiektów nie tylko na płaskich powierzchniach poziomych (np. stół), ale też pionowych (np. ściana). Rozdzielczość podglądu obiektów AR powiększono o 50%, dodano też wsparcie dla autofokusa;
 • więcej klipów wideo w Apple Music;
 • nowa sekcja wideo w Apple News;
 • numer wersji oprogramowania i wielkość uaktualnienia do pobrania w zakładce Uaktualnienia w App Store
 • nowy, łatwiejszy sposób dodawania przez producentów wsparcia dla HomeKit do już istniejących produktów;
 • wsparcie dla AML (Advanced Mobile Location): automatyczne wysyłanie lokalizacji osoby, która kontaktuje się ze służbami ratunkowymi (tylko w krajach, gdzie AML jest wspierane).

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: PiunikaWeb, za 9to5Mac

MacBooki i iPady ze zniżką nawet 11%. Do tego akcesoria w prezencie!

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: