Całkowicie bezramkowy iPhone? Apple chce się pozbyć “notcha” już za rok – raport

Marcin Chrobak   8 marca 2018

Za sprawą ETNews pojawiły się kolejne plotki na temat nowych iPhone’ów. Tym razem są to informacje o modelach planowanych na 2019 rok. Ponoć Apple szuka nowych rozwiązań technologicznych, które umożliwią im stworzenie prawdziwego ekranu edge-to-edge, czyli bez notcha. Ma to się stać już w przyszłym roku.

berrolia

Notch, jak wiemy, jest kompromisem, który pozwolił Apple umieścić w iPhonie X ekran edge-to-edge. Chociaż początkowo został przyjęty dosyć chłodno (a wręcz się z niego wyśmiewano), to wydaje się, że opinia konsumentów na jego temat się powoli zmienia.

Co ciekawe, producenci smartfonów z Androidem postanowili ochoczo skopiować pomysł Apple i w związku z tym na targach MWC w Barcelonie, na których ostatnio byliśmy, widzieliśmy sporo ‘notchowych’ smartfonów.

Firma z Cupertino od dawna dąży do tego, żeby iPhone był pięknie wykonanym kawałkiem szkła i metalu. Takim, w którym nie widać, gdzie ekran się zaczyna, a gdzie kończy.

W związku z tym plotki o próbach zmniejszenia notcha, czy też pozbycia się go całkowicie, nikogo nie dziwą. Nie będzie to jednak takie proste.

Aktualnie właśnie w tym wycięciu znajdują się wszystkie niezbędne sensory, głośnik słuchawki oraz aparat. Nie jestem pewien, czy zminiaturyzowanie tych części do odpowiednich rozmiarów jest możliwe w tak szybkim czasie – tj. do 2019 roku.

Według ETNews, Apple rozważa ponoć aktualnie wyprodukowanie ekranów OLED z odpowiednio przygotowanymi otworami dla sensorów. Inną opcją będzie użycie technologii zwanej ‘Black Matrix’ – znamy tylko nazwę jej nazwę. Prawdopodobnie już w tym roku notch będzie mniejszy, a w przyszłym ma być całkowicie zlikwidowany.

ETNews jako źródło plotki podaje łańcuch dostawców części Apple. Nie powinniśmy jednak w pełni ufać publikowanym przez nich raportom – plotki i wycieki dotyczące Apple nie są ich mocną stroną.

Osobiście uważam, że informacja od ETNews jest raczej strzałem na ślepo z poprawką na filozofię dizajnu Apple, niż faktyczną informacją.

Dzięki innym plotkom, które docierają do nas z bardziej sprawdzonych źródeł, wiemy już sporo na temat nowych flagowców Apple. Prawdopodobnie jesienią zobaczymy aż 3 modele iPhone’a. Będzie to nowa generacja iPhone’a X, iPhone X Plus oraz tańszy iPhone z ekranem LCD 6,1″ i designem iPhone’a X.

Chcecie wiedzieć więcej o nich więcej? Przeczytajcie nasze artykuły na ten temat:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Macrumors, iDownloadBlog

PROMOCJA: AirPods 3 w bardzo niskiej cenie!

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: