iOS 12: czy “dark mode” pojawi się w jednej z kolejnych aktualizacji?

Tomek Czech   8 czerwca 2018

Brak dark mode w iOS 12 to jedno z największych rozczarowań fanów Apple po WWDC 2018. Tym bardziej, że tryb ciemny pojawił się w macOS Mojave udowadniając, jak dobrze może wyglądać stworzony przez programistów z Cupertino interfejs w ciemnych barwach.

Czy powinniśmy liczyć na to, że dark mode zostanie dodany do iOS 12 w jednej z późniejszych aktualizacji? Wydaje się, że nie.

berrolia

Dark mode w iOS 12? Raczej nie…

Znany deweloper i haker Guilherme Rambo przekopał się przez pierwszą betę nowego systemu i nie natknął się na żadne ślady świadczące o tym, że tryb ciemny trafi do iOS w najbliższym czasie.

W zeszłym roku wydawało nam się, że pojawienie się dark mode w iOS jest tylko kwestią czasu. Niemal wszyscy obserwatorzy świata Apple byli zgodni – tryb ciemny musi się pojawić przed premierą iPhone’a z ekranem OLED, bo takie typ ekranu jest znacznie bardziej energooszczędny, gdy wyświetla ciemne barwy.

Tak się jednak nie stało. Okazało się, że bateria iPhonie X radzi sobie świetnie z dotychczasowych interfejsem, opartym głównie o białe tło.

Ale później…

Jednak wprowadzając dark mode do macOS Mojave Apple pokazało, że tworzenie takiego interfejsu ma według nich sens, choćby ze względów czysto estetycznych. A to daje nadzieje, że taki tryb trafi też w końcu do iOS. Nie jest to oczywiście przesądzone, raczej nie pojawi się jeszcze w iOS 12, ale jest duża szansa, że ekipa z Cupertino spełni w końcu marzenia rzeszy fanów, którzy czekają na to od lat.

Tym bardziej, że niezliczone wizualizacje (jak ta czy ta) mogą przekonać do dark mode tego nawet najbardziej sceptyczne wobec takiego pomysłu osoby.

Więcej o iOS 12:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: