Apple nie zdążyło z USB-C w tegorocznym iPhonie – będzie w przyszłym roku?

Marcin Chrobak   12 czerwca 2018


Pojawiła się wątpliwa plotka mówiąca o tym, że Apple planuje zastąpić port Lightning portem USB-C w iPhone’ach, które mają się pojawić w 2019 roku. Osobiście jestem na nie.

berrolia

USB-C w iPhone już w przyszłym roku

Plotka pochodzi od DigiTimes, jako źródło podają producentów układów scalonych. Według nich Apple ponoć projektuje nowe ładowarki oraz związane z nimi interfejsy dla iPhone’ów i iPadów co wskazuje na to, że będą one zamiast portu Lightning miały USB-C.

Adopcja USB Type-C w MacBookach zachęciła innych producentów laptopów do użycia ich w swoich urządzeniach. Niestety na sprzedaż nowych modeli z portami USB-C wpłynęło negatywnie spowolnienie na globalnym rynku komputerów PC.

Według źródeł DigiTimes użycie USB-C w nowych urządzeniach mobilnych Apple przyśpieszy przyjęcie tej technologii przez innych producentów.

Na rynku smartfonów pojawiły się spekulacje o tym, że Apple zaadoptuje port USB-C dla iPhone’ów, które mają się pojawić jeszcze w 2018 roku. Apple wciąż jest w fazie przeprojektowywania i nie będzie w stanie wyposażyć tegorocznych modeli iPhone.

Szczerze? Wątpię

Wypowiadałem się już w lipcu zeszłego roku na ten temat i nie zmieniam zdania. Zmiana portu z Lightning na USB-C zapewne pomogłaby Apple jeżeli chodzi o uniwersalność połączeń między produkowanymi przez nich urządzeniami, ale byłoby to działanie krótkotrwałe.

Powtórzę jeszcze raz – moim zdaniem Apple idzie w kierunku pełnej bezprzewodowościn, na którą nie pozwala aktualna technologia. Kiedy tylko jednak stanie się to możliwe to nasze urządzenia będziemy ładować w pełni bezprzewodowo – i nie mówię tu o indukcji.

Do tego czasu Lightning nam wystarczy.

HIT TYGODNIA: Ładowarka bezprzewodowa BENKS HEARTHSTONE z funkcją szybkiego ładowania iPhone’a 8/8 Plus/X w rewelacyjnej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: DigiTimes
Grafika: Handy-Abovergleich

Dołącz do grupy fanów HomeKit na Facebooku!

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: