Raport: jeszcze w tym roku będziemy mogli ładować iPhone’a za pomocą etui od AirPodsów. Bezprzewodowo.

Tomek Czech   27 czerwca 2018

Serwis Nikkei Asian Review twierdzi, że jeszcze w tym roku Apple ma wprowadzić na rynek nowe etui do AirPodsów, za pomocą którego bezprzewodowo naładujemy, czy raczej doładujemy, swojego iPhone’a.

berrolia

Nikkei nie podaje więcej szczegółów na temat nowego produktu. Nie wiadomo więc na przykład, czy w taki sposób moglibyśmy ładować również zeszłoroczne iPhone’y (8/8 Plus/X), czy tylko tegoroczne (i przyszłe) modele, kompatybilne z nowym rozwiązaniem.

Apple ogłosiło, że nowe etui do AirPodsów, które rzeczywiście ma się pojawić przed końcem 2018 r., będzie mogło być ładowane indukcyjnie za pomocą podkładki AirPower. Jeśli miałoby również wysyłać energię, Apple musiałoby albo wyposażyć etui w dodatkową cewkę ładowania bezprzewodowego (pojawiają się wątpliwości, czy dodatkowy element zmieści się w tak małym urządzeniu), albo przebudować na swoje potrzebny standard Qi, żeby umożliwić jednoczesne odbieranie i wysyłanie energii przez ten sam moduł.

Bateria wewnątrz etui ma stosunkowo małą pojemność – 398 mAh, więc jeśli nie zwiększyłaby się ona drastycznie w nowym modelu, moglibyśmy co najwyżej nieznacznie doładować w ten sposób nasze iPhone’y (bateria iPhone’a 8 ma pojemność 1821 mAh, a iPhone’a X – 2716 mAh).

Musimy podejść do tej informacji z dużym dystansem, ale nawet jeśli nie jest ona prawdziwa i takiego rozwiązania nie zobaczymy w tym roku, jest to ciekawa opcja na przyszłość – urządzenia Apple, które potrafią ładować się nawzajem.

PROMOCJA – stworzona we współpracy z Apple ładowarka mophie wireless charging base teraz za jedyne 164 zł! Tylko w ThinkStore!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Nikkei

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: