Dzięki nowej technologii tegoroczny iPhone LCD 6,1″ będzie miał mniejsze obramowanie niż inne smartfony z ekranem LCD

Tomek Czech   10 lipca 2018

Digitimes podaje dzisiaj, że Apple znalazło sposób, żeby nowy, tańszy iPhone z ekranem LCD 6,1″ miał niemal tak samo cienkie, minimalne ramki, jak iPhone X i cieńsze niż inne smartfony z wyświetlaczami LCD – firma z Cupertino zamierza użyć nowej technologii, którą dostarczy japońska firma Nichia.

berrolia

Do produkcji paneli LCD użyje ona modułów 0,3t LED, zamiast 0,4t LED, które są obecnym standardem. Pozwoli to na przykład zredukować szerokość dolnych ramek z 4-4,5 mm do 2-2,5mm.

Dzięki temu obramowanie będzie mogło być minimalne, prawie w takim stopniu, jak w telefonach z ekranem OLED – “prawie”, bo LCD, nawet stworzone w nowej technologii, nie jest w stanie dorównać w tym względzie panelom OLED, które nie potrzebują podświetlania i dodatkowo są elastyczne, co pozwala na prawdziwe edge-to-edge.

Nowy model 6,1″ będzie więc bezramkowcem niemal w tym samym stopniu, co iPhone X, czy dwa tegoroczne modele z wyświetlaczami OLED – iPhone X drugiej generacji i “iPhone X Plus”.

Według Digitimes, Nichia testowała już nową technologię przy produkcji topowych smartfonów chińskich i japońskich producentów. W drugiej połowie roku cała produkcja firmy ma być przeznaczona dla Apple.

W styczniu Commercial Times pisał z kolei, że wyświetlacz modelu 6,1″ będzie wyprodukowany przez Japan Display w technologii Full Active. Ekrany LCD Full Active charakteryzują się tym, że wymagają jedynie niezwykle cienkiego, zaledwie półmilimetrowego obramowania ze wszystkich czterech stron. Dzięki temu wyposażone w nie smartfony mogą posiadać bardzo cienkie ramki. Jak podaje Japan Display – “mogą być niemal tego samego rozmiaru, co ekran”.

Premiera trzech nowych iPhone’ów spodziewana jest we wrześniu.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes

JAYS x-Seven Wireless: Idealne w podróży i do uprawiania sportu

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: