eSIM w Orange Polska ma się pojawić jeszcze w tym roku. Pozwoli na korzystanie z dual SIM w iPhonie Xs, Xs Max i Xr

Łukasz Bernaczyk   13 września 2018

eSIM – czyli wirtualna, elektroniczna karta SIM, pozwalająca np uzyskać funkcjonalność dual SIM w najnowszych iPhone’ach Xs, Xs Max oraz Xr, ma się pojawić w sieci Orange jeszcze w tym roku.

berrolia

eSIM w Orange

Tak przynamniej zapewnia rzecznik prasowy Orange, Wojciech Jabczyński, który wczoraj po konferencji Apple opublikował na Twitterze taką wiadomość:

Zapowiedziana wczoraj przez Apple funkcjonalność dual SIM jest uzyskiwana przez połączenie jednej standardowej, fizycznej karty nano-SIM i drugiej, właśnie elektronicznej wersji, czyli eSIM.

Taki dual-SIM będzie działał dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku innych telefonów z dwoma fizycznymi kartami SIM (będą też dostępne wersje nowych iPhone’ów mieszczące dwie fizyczne karty, ale będą sprzedawane jedynie na rynku chińskim).

Funkcjonalność dual SIM nie będzie jednak dostępna w nowych iPhone’ach od początku – Apple podaje, że zostanie udostępniona “jeszcze w roku po aktualizacji oprogramowania” (czyli w jednej z aktualizacji iOS 12).

Aktualizacja: Play oświadczył, że w tym momencie nie pracuje nad wdrożeniem eSIM.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: