iPhone Xs i Xs Max z szybszym ładowaniem bezprzewodowym

Tomek Czech   13 września 2018

Dwa najnowsze flagowce Apple – iPhone Xs i iPhone Xs Max, posiadają wsparcie dla szybszego ładowania bezprzewodowego w standardzie Qi. Apple nie podało jednak dotąd szczegółów na temat szybkości/mocy tego ładowania.

berrolia

O szybszym ładowaniu indykcyjnym nowych modeli nie wspomniał wczoraj nikt ze scen, informacji o tym nie ma też w oficjalnej informacji prasowej.

Ale na stronie poświęconej iPhone’owi Xs i Xs Max Apple podaje, że ich szklana obudowa umożliwia szybsze ładowanie bezprzewodowe niż w przypadku iPhone’a X.

Informacji o szybszym ładowaniu bezprzewodowym nie ma natomiast na stronie poświęconej iPhone’owi Xr. Wydaja się więc, że tańszy model będzie mógł być ładowany z taką samą mocą, jak zeszłoroczne modele.

iPhone 8/8 Plus oraz iPhone’y X na początku wspierały ładowanie indukcyjne Qi z mocą 5 W, potem – poprzez aktualizację iOS – Apple umożliwiło ładowanie ich z maksymalną mocą 7,5 W.

Być może iPhone Xs i Xs Max będą mogły być ładowane z mocą 10 W.

Potwierdziły się więc doniesienia China Times, że “przynajmniej jeden z trzech tegorocznych iPhone’ów” otrzyma znacznie szybsze ładowanie bezprzewodowe, przez zmianę technologii wykonania cewki indukcyjnej: Apple miało zastosować grubszą, miedzianą cewkę w miejsce stosowanej dotychczas cieńszej cewki z kompozytu ferrytowego.

Miało to pozwolić na zmniejszenie ilości ciepła wydzielonego przy ładowaniu, bo obecne modele sztucznie obniżają natężenie prądu wchodzący do urządzenia właśnie po to, by telefon się nie przegrzał. Mniejsza ilość wydzielanego ciepła przez cewkę miedzianą miała pozwolić Apple na podwyższenie tego limitu.

Oczywiście szybkość ładowania jest uzależniona również od mocy ładowarki indukcyjnej. Stosowany przez Apple standard Qi w wersji 1.2.3 teoretycznie umożliwia ładowanie z mocą do 15 W.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: