Miedziana cewka ma sprawić, że nowe iPhone’y (2018) będą się szybciej ładowały bezprzewodowo – raport

Łukasz Bernaczyk   21 sierpnia 2018

W swoim najnowszym raporcie China Times informuje, że przynajmniej jeden z trzech tegorocznych iPhone’ów otrzyma znacznie szybsze ładowanie bezprzewodowe, przez zmianę technologii wykonania cewki indukcyjnej.

berrolia

Serwis podaje, że aby uzyskać szybsze i bardziej efektywne ładowanie bezprzewodowe nadchodzących smartfonów, Apple zastosuje grubszą, miedzianą cewkę w miejsce stosowanej dotychczas cieńszej cewki z kompozytu ferrytowego.

Kompozyt ferrytowy używany w iPhone’ach 8, 8 Plus i X to stop żelaza, przynajmniej jednego innego metalu oraz plastiku, co w efekcie przekłada się na wyższą rezystancję niż w przypadku miedzi. Rezystancja (opór) wpływa bezpośrednio na ilość ciepła wydzielanego podczas ładowania indukcyjnego.

Obecne modele iPhone’a z ładowaniem indukcyjnym sztucznie obniżają prąd wchodzący do urządzenia właśnie po to, by telefon się nie przegrzał.

Mniejsza ilość wydzielanego ciepła przez cewkę miedzianą pozwoli Apple na podwyższenie tego limitu, przez co iPhone będzie się ładował szybciej, bez zbyt wysokiego nagrzewania urządzenia.

Oczywiście szybkość ładowania jest uzależniona również od mocy ładowarki indukcyjnej. Stosowany przez Apple standard Qi w wersji 1.2.3 umożliwia ładowanie z mocą do 15 W. Firma z Cupertino pozwala jednak ładować iPhone’y z maksymalną mocą 7.5 W. Już niedługo może się to jednak zmienić.

Przypomnijmy, że premiera trzech nowych modeli iPhone’a odbędzie się najprawdopodobniej 12 września.

Źródło

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: